سینما ، تلویزیون ، تئاتر

با هم نقد کنیم!

"مهران غفوریان درشیروعسل آرش معیریان"

                       مهران غفوريان در شير و عسل آرش معيريان

مهران غفوريان

مهران غفوریان در فیلم سینمایی "شیر و عسل" برای دومین بار پس از فیلم "شارلاتان" با آرش معیریان همکاری می‌کند.
سیدمحسن وزیری تهیه‌کننده فیلم سینمایی "شیر و عسل" در این باره  گفت: مهران غفوریان به تازگی به جمع بازیگران این فیلم کمدی اضافه شده و انتخاب بازیگران همچنان ادامه دارد. بازدید از لوکیشن‌ها شروع شده و لوکیشن‌ها این هفته انتخاب می‌شود. با قطعی شدن بازیگران طبق برنامه فیلم را 20 فروردین کلید می‌زنیم.
پیش از این حضور پوریا پورسرخ و علی صادقی در "شیر و عسل" قطعی شده بود. غفوریان نوروز مجموعه "عید امسال" را روی آنتن داشت. این بازیگر و کارگردان طنزهای تلویزیونی که در فیلم سینمایی "شارلاتان" با آرش معیریان همکاری کرده بود، یکی از نقش‌های اصلی "شیر و عسل" را بازی می‌کند.
این فیلم یک کمدی خانوادگی است و تمام سکانس‌های آن در تهران فیلمبرداری می‌شود. سایر عوامل عبارتند از فیلمبردار: مجتبی رحیمی، چهره‌پرداز: مسعود افشار، طراح صحنه و لباس: شیرین شازده‌احمدی، عکاس: اکبر اصفهانی. "کما"، "چپ‌دست" و "آنکه دریا می‌رود" از دیگر فیلم‌های معیریان در مقام کارگردان است.

 


 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم فروردین 1388ساعت 7:40  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

فیلم سینمایی «زمهرير»

       «زمهرير» با بازي اكبر عبدي ارديبهشت كليد مي‌خورد

 فيلم سينمايي «زمهرير» به كارگرداني علي روئين‌تن با بازي «اكبر عبدي» اواخر ارديبهشت‌ماه كليد مي‌خورد.

سيد‌ضياء هاشمي تهيه‌كننده اين پروژه در گفت‌و‌گویی در اين باره گفت: «زمهرير» يكي از پر پروداكشن‌ترين و پربازيگر‌ترين فيلم‌هاي اين چند سال اخير خواهد بود.
وي همچنين گفت: در اين پروژه محمدصادق آذين در سمت مدير توليد، ملك جهان خزايي در سمت طراح صحنه و لباس و شاپور پورامين در مقام مدير فيلمبرداري با ما همكاري دارند.
هاشمي خبر از حضور «اكبر عبدي» در اين فيلم داد و گفت: تاكنون حضور اكبر عبدي به عنوان بازيگر قطعي شده است.
به گفته اين تهيه‌كننده، «زمهرير» اواخر ارديبهشت كليد مي‌خورد.
سيدضياء هاشمي تصميم دارد پيش از شروع اين پروژه، يك جلسه مطبوعاتي براي معرفي كار ترتيب دهد.
داستان «زمهرير» كه اثري عاشقانه است از امروز شروع مي‌شود، به ديروز و جنگ برمي‌گردد و دوباره به امروز و فردا خواهد رسيد.
اين فيلم دومين كار سينمايي روئين‌تن پس از فيلم «دلشكسته» است كه فيلمنامه آن بارها بازنويسي شده و با پروداكشني گسترده كار خواهد شد.
«سيدضياء هاشمي» همچنين درباره مجموعه سينمايي (پرديس) زندگي گفت: اين سينما مي‌تواند كمك خوبي براي فيلم‌هاي ايراني باشد و استقبال مردم از اين سينما غافلگيركننده است اما من هنوز رضايت كاملي از آن ندارم و در آينده مي‌بينيد كه دو برابر از زمان كنوني مخاطب خواهد داشت.


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم فروردین 1388ساعت 8:23  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

نخستین واکنش‌های محمدرضا گلزار به ماجرای بلوتوث‌ منتشر شده از او؛ و چند اتفاق دیگر؛

مونتاژی است/گلزار این جا ماجرای مهمانی منزل امین حیایی و لو رفتن

 این بلوتوث را تعریف می‌کند!!!

 

 محمدرضا گلزار با بیان اینکه از اتفاقات سال گذشته راضی است توضیحاتی درباره بلوتوث خبرساز علیه خود ارائه داد.

بنابراین گزارش این بازیگر سینما در این خصوص با بیان اینکه این بلوتوث مونتاژ شده است گفت: اگر کمی دقت کنید این بلوتوث از دو قسمت جداگانه و بی‌ارتباط با هم تشکیل شده که از نظر نوع موسیقی و نوع نورپردازی کاملاً متفاوت است. وقفه چند صدم ثانیه‌ای بین این دو تصویر مونتاژ شده وجود دارد که حاکی از جعلی بودن آن است. دقیقاً در همان وقفه عده‌ای مغرض که معلوم نیست هدفشان چه بوده و تصویر فیلم ابتدایی را از کجا تهیه کرده بودند این تصویر را با تصویری دیگر به هم چسبانده‌اند.

گلزار در توضیح بیشتر درباره این ماجرا می افزاید: حدوداً سه سال پیش در منزل امین و در یک مهمانی خانوادگی (تولد خواهر خانم امین حیایی) برادر خانم امین حیایی با موبایلش از من و حیایی فیلم گرفت. چندی پیش موبایل این آقا را می‌دزدند و آن تصویر را کنار تصویر یک مهمانی دیگر میکس می‌کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار رویش مبنی بر اینکه آیا مونتاژ بودن این بلوتوث برای مسئولان مربوط به این امر نیز محرز شده است؟ می گوید: من و امین حیایی در این ارتباط شکایت کردیم و زمانی که کارشناسان اداره تشخیص هویت فیلم را بررسی کردند متوجه شدند که دو تصویر نامربوط به هم مونتاژ شده‌اند.

وی در ادامه به اجرایی کردن ایده تازه خود درباره ایجاد کلوپ آقایان اشاره می کند و می افزاید: همیشه دوست داشتم جایی باشد که بتوانم جهت اصلاح موی سر، آرایش، انداختن عکس و ... کارهایم را در آنجا انجام دهم. بعد هم گفتم چنین مکانی می‌تواند برای خیلی‌ها مورد استفاده واقع شود. می‌دانید که به ویژه برای چهره‌های سرشناس سخت است که بخواهند این کارها را در جاهای مختلف انجام دهند.

محمدرضا گلزار همچنین درباره فعالیت های مطبوعاتی خود توضیح می دهد و درباره اینکه برخی می‌گویند که گلزار خودش مطالبی که به اسم او چاپ می‌شود را نمی‌نویسد، می گوید:
مطمئن باشید که مطالب نوشته خودم یا با نظارت مستقیم من است. به نظرم پرداختن به چنین مباحثی درگیر شدن با موضوعات ساده‌انگارانه و نابخردانه است. واقعاً چه فرقی می‌کند که مطالب به چاپ رسیده در صفحات گلزار را چه کسی نوشته باشد؟! به نظر شما خود «مطلب» و اطلاعات و حرفی که در آن وجود دارد، مهم است یا نام نویسنده آن؟

وی در پایان تاکید می کند: من فقط مانده‌ام که چرا صاحب‌امتیازها و مدیران مسئولی که چنین انتقادات تهی‌مایه‌ای در مجلاتشان چاپ می‌شود با نویسنده برخورد نمی‌کنند و از او نمی‌خواهند تا به جای طرح موضوعات پیش پا افتاده به بحث‌های اساسی‌تر بپردازد.


+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم فروردین 1388ساعت 9:25  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

«چهل‌سالگي»

«چهل‌سالگي» براي اكران تابستاني و جشن سينما آماده مي‌شود
 
«عليرضا رئيسيان» فيلم سينمايي «چهل سالگي» را براي اكران تابستاني و يا پائيزي سال 88 آماده مي‌كند.
 
 
عليرضا ريسيان در گفت وگو یی با اعالم اين مطلب اظهار داشت: با به پايان رسيدن فيلمبرداري «چهل سالگي» در 7 اسفند ماه در تهران، اين فيلم را براي نمايش عمومي خواهم كرد.
وي افزود: براساس برنامه‌ريزي بعد از تعطيلات نوروز تدوين فيلم آغاز خواهد شد كه هنوز با هيچ تدوين‌گري قرارداد امضا‌ء نشده است، اما با «كريستف رضاعي» براي ساخت موسيقي فيلم توافق شده است.
رئيسيان در خصوص زمان نمايش فيلم خود افزود: تلاش مي‌كنم كه فيلم در درجه اول به جشن خانه سينما برسد و پس از آن «چهل سالگي» را براي اكران تابستاني يا پائيزي سال 88‌ آماده خواهم كرد اما قطعا فيلم را در جشنواره بيشت و هشتم فيلم فجر شركت نخواهم داد.
كارگردان «چهل سالگي» در خصوص داستان اين فيلم گفت: داستان نوازنده اي زن به نام نگار تمدن با بازي «ليلا حاتمي» است كه اتفاقي زندگي‌اش را متحول مي‌‌كند.
وي افزود: «چهل سالگي» آغاز ميانسالي است. خيلي‌ها در اين دوره ياد گذشته مي‌كنند و عشق‌هاي قديمي‌شان را به ياد مي‌آورند و قصه‌هايشان را مرور مي‌كنند و شايد براي بچه‌هاي‌شان بخوانند: «روزي پادشاهي در ميان مردم چشمش به دختر جواني افتاد و عاشق او شد.
پادشاه تا دختر را به قصرش آورد، دختر بيمار شد. هيچ‌كدام از طبيب‌هاي شهر نتوانستند بيماري دختر را تشخيص دهند. پادشاه دست به دعا برداشت و در خواب طبيب پيري را ديد...»
ريسيان در خصوص شرايط توليد اين فيلم خاطر نشان كرد: فيلمبرداري «چهل سالگي» در 33 جلسه در شهر تهران انجام شد كه سكانس پاياني آن با بازي «محمدرضا فروتن» اختصاص به فيلمبرداري صحنه‌اي مربوط به يك تصادف است روز چهارشنبه 7 اسفندماه در اتوبان همت داشت.
اين كارگردان سينما در ادامه با انتقاد از كم توجهي مسولان سينمايي به فارس گفت:«چهل سالگي» يكي از پروژه‌هايي بود كه از ابتدا قرار بود از سوي مسولان سينمايي مورد حمايت قرار گيرد اما متاسفانه تا اين لحظه هيچ گونه كمكي از سوي بيناد سينمايي فارابي، مركز گسترش سينماي مستند تجربي، حوزه‌ هنري ، بانك پاسارگاد و ... با وجود قول‌هاي قبلي صورت نگرفته است.
محمد‌رضا فروتن،ليلا حاتمي و عزت‌الله انتظامي بازيگران اصلي «چهل سالگي» هستند كه در آنن رئيسيان به معرفي چره‌هاي جديدي نظير:سهيلا گلستاني، فرزان اطهري، پريا مردانيها پرداخته است و سيد‌ابراهيم بحرالعلومي. اشكان صادقي_ افشين نخعي، مهدي فريمان، شهرام جمشيدي ديگر بازيگران جديدترين فيلم رئيسيان هستند.
ساير عوامل اصلي فيلم سينمايي چهل سالگي:تهيه‌كننده و كارگردان: عليرضا رئيسيان،نويسنده فيلمنامه: مصطفي رستگاري_ برداشتي آزاد از رمان چهل‌سالگي نوشته ناهيد طباطبايي،مدير فيلمبرداري، محمود كلاري،دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: كاوه سجادي حسيني،طراح صحنه و لباس: ايرج رامين‌فر، طراح گريم: عبدالله اسكندري، صدابردار: نظام‌الدين كيائي،موسيقي: كريستف رضاعي،مشاور توليد: سعيد شرفي كيا،مدير توليد: مرضيه قريشي،عكاس: رامتين فيروزيان
«چهل سالگي» پس از فيلم‌هاي«ريحانه» (1368)،«سفر» (1373)،«ايستگاه متروك»(1380) و «پرونده هاوانا» (1384)، پنجمين فيلم بلند سينمايي «عليرضا رئيسيان» است.
 
 
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اسفند 1387ساعت 17:14  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

«زندگي شيرين»

«زندگي شيرين» با رضويان و شفيعي‌جم براي اكران آماده مي‌شود
 
با اتمام فيلمبرداري فيلم سينمايي «زندگي شيرين» به كارگرداني «قدرت‌الله صلح‌ميرزايي»،30 درصد از تدوين اين فيلم نيز به پايان رسيد.
 
 
«ناصر شعباني» تهيه كننده «زندگي شيرين» در گفت وگویی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: فيلمبرداري «زندگي شيرين» هفته گذشته با فيلمبرداري مهم‌ترين سكانس فيلم كه سكانس پاياني به حساب مي‌آيد در لوكيشني واقع در خيابان پاسداران به پايان رسيد و تاكنون 30 درصد از تدوين فيلم توسط سيامك مهماندوست به پايان رسيده است.
وي افزود: در سكانس پاياني تمامي بازيگران اصلي فيلم از جمله جواد رضويان، رضا شفيعي جم و علي صادقي جلوي دوربين رفتند.
شعباني در همچنين در خصوص مراحل فني كار نيز اظهار داشت: در حال همزمان با فيلمبرداري كار تدوين نيز انجام مي‌شود كه تا امروز حدود 30 درصد از تدوين به پايان رسيده كه به زودي ساير مراحل فني نيز آغاز خواهد شد.
جواد رضويان، رضا شفيعي‌جم،علي صادقي، بهنوش بختياري، يوسف صيادي، احمد پورمخبر، بهاره افشاري، افسانه پاكرو و پروين قائم مقامي از جمله بازيگراني هستند كه نيمي از آنها در فيلم «دلداده» كه چندي پيش صلح‌ميرزايي بر روي پرده داشت، با وي همكاري كرده‌اند.
 
 
«زندگي شيرين» سيزدهمين فيلم بلند سينمايي «قدرت‌الله صلح ميرزايي» است كه داراي مضموني طنز است و داستان آن در باره امير محجوبي بازيگر سينما است كه در راه ازدواج با دختر مورد علاقه اش هستي با مشكلات خانوادگي مواجه مي شود. فريبرز برادر دوقلوي امير پس از سال‌ها وارد ايران شده اما ورود او مشكلات امير را چند برابر مي كند...
سايرعوامل اين فيلم عبارتند از:
كارگردان: قدرت‌الله صلح ميرزايي، دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز:عباس خواجه وند، مدير فيلمبرداري:حسين ملكي، تدوين: سيامك مهماندوست، صدابردار: مسعود شاهوردي، طراح چهره پردازي: ايمان اميدواري،طراح صحنه و لباس:افسانه صمدزاده، آهنگساز: امير صدري،منشي صحنه:حسين خورزوقي، عكس: كوروش پيرو،مجري طرح و مدير توليد:جواد فرحاني، تهيه كننده: ناصر شعباني.

 


+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 15:38  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

"تهران.تهران"

«عزت‌الله انتظامي» پشت صحنه «تهران تهران» مهرجويي رفت
 
عزت الله انتظامي روز گذشته سر صحنه فيلمبرداري يكي از مهم ترين سكانس‌هاي فيلم «تهران تهران» حضور يافت و با «داريوش مهرجويي» كارگردان و ساير عوامل اين پروژه ديدار كرد.
 
 
 حضور عزت‌الله انتظامي كه در فيلم‌هاي زيادي از داريوش مهرجويي چون «گاو»، «آقاي هالو»، «اجاره نشين‌ها» ،«هامون»، «شيرك»، «دايره مينا» و... بازي كرده است، شور و اشتياق خاصي را در بين گروه ايجاد كرد و يادآور خاطرات مشترك اين دو هنرمند شد.
فيلمبرداري اين صحنه «تهران تهران» در دكوري انجام شد كه نظام مدني آن را براساس يكي از خانه‌هاي قديمي تهران ساخته و علي عابديني طراحي داخلي و تزئينات آن را به عهده گرفته است.
پيش‌تر فيلمبرداري بخشي از اين صحنه در خانه اصلي فيلم واقع در يكي از مناطق جنوبي تهران (كه دكور بر اساس آن شبيه‌سازي شده)، انجام شده بود و قسمت‌هاي مربوط به دكور نيز با حضور انتظامي جلوي دوربين رفت.
كتايون امير ابراهيمي، مهتاج نجومي، فريده سپاه‌منصور، اكبر مشكات، غلامرضا نيكخواه، مينو صابري، رحمان حسيني ، اردشير كاظمي، پرويز نوري و ثريا نوري از جمله بازيگران اين فيلم هستند.
از ديگر دست اندركاران ساخت فيلم «تهران تهران» مي توان رضا درميشيان به عنوان دستيار اول كارگردان و برنامه ريز، محمدرضا نجفي مديرتوليد، محمد مختاري صدابردار، فريور معيري طراح گريم، الميرا مقدم عكاس، و نظام الدين كيايي مجري دكور را نام برد.
«تهران تهران» يكي از اپيزودهاي فيلم «تهران در جست‌و‌جوي زيبايي» به تهيه‌كنندگي محمدعلي حسين‌نژ‍اد است كه مهرجويي به عنوان كارگردان نسل اولي آن را مي‌سازد.
چندي پيش «مهدي كرم‌پور» فيلمبرداري اپيزود ديگري از اين فيلم را با عنوان «تهران سيم آخر» به پايان رساند و «سيف‌الله داد» نماينده كارگردانان نسل دوم به‌زودي ساخت اپيزودش را آغاز مي‌كند.
 
+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 15:29  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

«سوپراستار»

اسفندياري: «تهمينه‌ميلاني» با «سوپراستار» پديده سال بود

«عبدالله اسفندياري» گفت: «تهمينه ميلاني» با بازگشت به سينمايي كه در «افسانه آه» دنبال مي‌كرد، به نظرم پديده امسال سينمايي ايران بود.

«عبدالله اسفندياري» در گفت‌وگویی گفت: سينماي ايران در سالي كه گذشت به‌نسبت يكي دوسال قبل‌تر، توفيقات قابل توجهي داشته اما درمجموع بايد گفت كه سينماي 87 همان روال هميشگي را طي كرد.
اين فيلمنامه‌نويس، كارشناس و تهيه‌كننده گفت: در اين سال صحبت از كاستي‌هاي زيرساختي سينما، مورد نظر و قبول طيف‌هاي مختلف قرار گرفت و همه فهميدند كه زيرساخت‌هاي اين سينما بايد درست شوند و مهم‌ترين اين زيرساخت‌ها، كمبود سرمايه اوليه ، ساخت سالن‌هاي سينما و به‌روز كردن تجهيزات سينمايي است. در اين راستا، مي‌توان گفت كه بهترين اتفاق سينمايي درسال گذشته، ساخته شدن پرديس سينمايي پارك ملت بود كه نشان داد توجه پررنگي به زيرساخت‌ها صورت گرفته است.
وي گفت: نكته‌اي كه از برخورد ذهنيت‌هاي دو طيف مخالف و موافق مديران سينمايي يا ديدگاه‌هاي افراطي و بعضا تفريطي مي‌شد دريافت، اين بود كه اگر سينما را تاحدي آزاد بگذاريم، نتيجه كلي‌اش به نفع ملت است. به عبارتي ديگر، آثاري كه در اين سينما توليد مي‌شود، ممكن است با كمي نارضايتي هم روبه‌رو شوند اما درمجموع ميوه‌هاي همين فرهنگ غني هستند، توسط همين مردم و همين ملت با سليقه‌ها و طيف‌هاي گوناگون بار مي‌آيند و همه اين ميوه‌ها درمجموع مي‌توانند براي عرض‌اندام فرهنگ ما در عرصه جهاني مفيد باشند. به نظرم ما كم كم داريم به‌جاي برخورد سياست‌زده، ‌به اين مفاهيم دست پيدا مي‌كنيم و به اين نتيجه مي‌رسيم كه در عرصه سينما بايد از سياست‌زدگي پرهيز كنيم و با يك نگاه فرهنگي هنري به مسائل نگاه كنيم و من اميدوارم اين نگرش ادامه پيدا كند.
وي درمورد بدترين رخداد سينمايي سال 87، گفت: بدترين اتفاق داشت رخ مي‌داد و آن، مشكلي بود كه داشت پيرامون عدم نمايش فيلم «درباره الي...» رخ مي‌داد كه خوشبختانه رخ نداد!
وي بهترين فيلمي را كه در سال 87 ديد، «فرزند خاك» دانست و در مورد بدترين فيلم،‌ نامي از فيلمي نبرد.
رئيس كانون فيلم معناگراي بنياد سينماي فارابي گفت: همچنين درباره «پديده سينمايي سال» گفت: «تهمينه ميلاني» با بازگشت به سينمايي كه در «افسانه آه» دنبال مي‌كرد، به نظرم پديده امسال سينمايي ايران بود.


+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 8:50  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

تازه‌ترين عكس‌ها و خبرها از فيلم جديد «عباس رافعي»؛

           «حامد بهداد» روحاني «كيميا و خاك» شد

فيلمبرداري «كيميا و خاك» از پروژه سي‌سالگى انقلاب اسلامى با بازي متفاوت «حامد بهداد» در نقش يك روحاني و استاد دا‌نشگاه در زمان انقلاب اواخر امسال به پايان مي‌رسد.

خيابان‌هاي تهران، ‌آخرين لوكيشن‌هاي فيلمبرداري اين پروژه هستند.
اين پروژه به مناسبت سي‌سالگى انقلاب اسلامى با حمايت بنياد سينمايى فارابى توليد مي‌شود.
فيلم داستان پنج شخصيت مختلف است كه قصد دارند با آخرين پرواز قبل از تعطيلى فرودگا‌ه‌ها در سال 57 تهران را به مقصد پاريس ترك كنند.
فيلم «كيميا و خاك» داستاني اجتماعي در موضوع انقلاب اسلامي دارد. 
با پايان اپيزود سوم فيلم، فيلم‌برداري اپيزود چهارم آن آغاز شده و تا 28 اسفند به پايان مي‌رسد.
عوامل اين فيلم عبارتند از:
تهيه‌كننده: عباس رافعي و بنياد سينمايي فارابي، نويسندگان: عباس رافعي و بهرام صحيحي، كارگردان: عباس رافعي، مدير فيلمبرداري: محمد آلادپوش، مدير صدابرداري: عباس رستگاري، طراح صحنه: اصغر نژادايماني، تدوين: نازنين مفخم، جلوه‌هاي ويژه: اصغر پورهاجريان و محسن پورهاجريان.
بازيگران: حسين يارى، پريوش نظريه، امير آقايى، آزيتا حاجيان، سياوش طهمورث، اميرمحمد زند، محسن افشانى، اصغر نژاد ايماني، فرامرز روشنايى و حامد بهداد.
داستان «كيميا وخاك» كه جزو پروژه سي‌سالگي انقلاب اسلامي است در آبان سال 57 مي‌گذرد و در 5 اپيزود ساخته مي‌شود. داستان اين فيلم در آبان ماه 57 مي‌گذرد، فضاي ملتهب آن دوران را به تصوير مي‌كشد و 5 اپيزود داستاني با 5 شخصيت دارد كه اين داستان‌ها به شيوه روايت‌هاي مدرن در هم ادغام شده‌اند.
«آزيتا حاجيان» در فيلم نقش زني را بازي مي‌كند كه همسرش زنداني سياسي است و خودش در اطلاعات 118 كار مي‌كند. اين شخصيت باعث ربط اپيزودها با يكديگر مي‌شود.
رافعي پيش از اين فيلم‌هاي «راز مينا»، «پروانه»، «آيه‌هاي زميني»، «راه طي‌شده»، «آفتاب بر همه يكسان مي‌تابد»، «گراناز» و «تولدي ديگر» را ساخته و «كيميا و خاك» هشتمين فيلم بلند سينمايي وي به‌شمار مي‌رود.

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم اسفند 1387ساعت 8:46  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

قطعيت نمايش فيلم‌هاي نوروزي با تصويب آئين‌نامه‌ اكران؛

    اخراجي‌ها2، سوپراستار، شبانه‌روز و وقتي‌همه‌خوابيم در راه اكران نوروز88  
 
 
    فيلم ايراني «اخراجي‌ها2»، «سوپراستار»، «شبانه‌روز» و «وقتي‌همه‌خوابيم» براي نمايش در اكران نوروز 88 شانس بالايي دارند.
 
 
در حالي كه كم‌تر از 13 روز به پايان سال 87 زمان باقي است و طبق روال سال‌هاي گذشته، فيلم‌هاي نوروزي بايد نمايش خود را آغاز كنند، امسال به دليل تحولات ايجاد شده در آيين‌نامه نمايش فيلم‌هاي ايراني، هنوز تكليف قطعي اكران نوروزي اعلام نشده است.
در حالي كه اعلام رسمي اسامي فيلم‌هاي اكران نوروز 88 به تصويب نهايي و اجراي آيين‌نامه جديد اكران موكول شده و بر اساس اعلام رئيس شوراي صنفي نمايش تا قبل از آن، عقد قرار داد و اعلام اسامي فيلم‌ها قانوني نيست، اما گمانه‌زني‌ها نشان از قطعيت نمايش 4 فيلم جديد ايراني در گروه‌هاي مختلف دارد و بعد از اعلام رسمي آيين‌نامه و به دليل كمبود زمان تا آغاز سال 88، احتمال نمايش اين 4 فيلم را بايد نزديك به واقعيت و تا حد زيادي قطعي دانست.
«اخراجي‌ها2» ساخته «مسعود ده‌نمكي»، «سوپر استار» ساخته «تهمينه ميلاني»، «شبانه روز» ساخته «كيوان علي‌محمدي و اميد بنكدار» و «وقتي همه مي‌خوابيم» ساخته «بهرام بيضايي»، 4 فيلمي هستند كه در راه اكران نوروزي 88 قرار دارند.
از اين بين، فيلم «اخراجي‌ها2» در ادامه اكران «اخراجي‌ها» در نوروز 86، زمينه لازم را براي موفقيت در اختيار دارد و فيلم‌هاي «سوپراستار» و «شبانه‌روز» نيز دو فيلم پرمخاطب جشنواره امسال بودند كه توانايي ارتباط با مخاطبان سينماي ايران را دارند ضمن اين كه «بهرام بيضايي» براي فيلم «وقتي همه خوابيم» در بخش بين‌الملل جشنواره بيست و هفتم فيلم فجر توانست به سيمرغ بلورين بهترين فيلم از نگاه تماشاگران دست يابد.
اين 4 فيلم در بيست‌وهفتمين جشنواره فيلم فجر اكران شده‌اند.


 
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اسفند 1387ساعت 14:21  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

سفر هالیوودیها به ایران !!!

هالیوودیها اکنون در تهران هستند!

 

بازتاب سفر هاليوودي‌ها به ايران در خبرگزاري فرانسه
 
 

به نقل از خبرگزاري فرانسه، آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي روز گذشته اعلام كرد:

 يك گروه عالي‌رتبه از سينماگران هاليوود با هدف تبادل فرهنگي به ايران آمده‌اند.


«لسلي يونگر»، رئيس ارتباطات آكادمي اسكار در مصاحبه با خبرگزاري فرانسه گفت:

تاييد مي‌كنم كه يك گروه از اعضاي آكادمي اسكار هم‌اكنون در ايران هستند و مي‌توانم

 بگويم كه هدف آنها به طور كلي تبادل فرهنگي و آموزشي به دور از هرگونه جريان و

 برنامه‌ سياسي است.


«يونگر» همچنين گزارش رسانه‌هاي ايراني مبني بر وجود «سيد گانيس»،

رئيس آكادمي اسكار، «فرانك پيرسون»، رئيس سابق اسكار، «آنت بنينگ»،

 بازيگر هاليوود و «وليام هوربرگ»، تهيه‌كننده هاليوودي در اين گروه را تاييد كرد.

 
وي گفت: اعضاي آكادمي ويزاهاي خود را دريافت كرده و هم‌اكنون نيز در تهران هستند.


به گزارش خبرگزاري فرانسه به نقل از رسانه‌هاي ايران، اين گروه هاليوودي،

 طي امروز و فردا با مقامات سينمايي ايران، چندين نشست خواهند داشت.

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1387ساعت 11:37  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

خرازي: «ستاره مي‌شود»كار متفاوتي است

يك منتقد با بيان اين كه«ستاره مي‌شود» ،

كارجالب و متفاوتي است،گفت:

 فيلم ازموضوع و بازي‌هاي خوبي برخوردار است


شهرام خرازي در گفت‌و گو با خبرنگار باشگاه خبري فارس«توانا»،در مورد فيلم

«ستاره مي‌شود»گفت: فيلم فريدون جيراني در اكران دچار مشكل شد و زماني

كه در جشنواره هم اكران شد واكنش‌هايي را ايجاد كرد و تاكيد فيلم بر سيستم

 تهيه‌كننده سالاري بود و يك‌سري تبعات داشت.


وي ادامه داد: امروز فيلمي كه روي پرده سينماها اكران شده است دگرگونه است

 و به مسائل پشت پرده سينما مي‌پردازد و به اين مسئله تاكيد دارد كه حضور

 خانم‌ها در سينما زياد جالب نيست،اين حرف جديدي نيست و در تمام صنوف ديده مي‌شود.


اين منتقد تصريح كرد: در سينماي قبل از انقلاب فيلم «عروس كاغذي» ساخته

 حجت سيفي هم به اين قضيه مي‌پرداخت ‌و به موارد ناسالم سينما مي‌پرداخت و اين

 حرف كاملا صحيح است.


خرازي گفت: فريدون جيراني خوب اين مسئله را ريشه‌يابي كرده است و داستان را

 خوب جلو مي‌برد و مباحث زيادي را به خوبي مطرح مي‌كند و سرگرداني مرد را به

 خوبي به تصوير مي‌كشد، عزت‌الله‌انتظامي در نقش«رفيع»پدر آن دختر به تنهايي

 نيست و نماد پدرهايي است كه نگران حضور دختران‌شان در سينما هستند.


وي در مورد بازي‌ها افزود: در مجموع بازي‌هاي خوبي را شاهد بوديم،

انديشه فولادوند استثنايي كاركرده است از هيچ‌كس تقليد نمي‌كند و هيچ كس هم

 نمي‌تواند بازيش را تقليد كند و در اين نقش متفاوت ظاهر شده ، عزت‌الله‌انتظامي

 در اين نقش‌ها دارد كليشه مي‌شود،آهو خردمند هم بي‌نظير كار كرده‌است،

 حس و القائات خوبي به كار گرفته است، سكانس ملاقاتش باعزت‌الله‌انتظامي

 در اتوبوس يكي از صحنه‌هاي درخشان و به‌يادماندني فيلم است،كاراكتري را كه

 آهوخردمند ايفا مي‌كند آينده انديشه فولادوند است و عاقبت بازي‌ در سينما

را بازگو مي‌كند.


وي در پايان افزود:

 در مجموع فريدون جيراني در فيلم عالي كاركرده و «ستاره مي‌شود»

 كار جالب و متفاوتي است.


+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم اسفند 1387ساعت 11:35  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

جشنواره فيلم شهر

شنبه آينده، نشست خبري جشنواره فيلم شهر برپا مي‌شود


به نقل از روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران،سومين نشست

 خبري  جشنواره فيلم شهر با حضور عليرضا رضاداد، دبير جشنواره برپا خواهد شد.


در اين نشست، دبير جشنواره در آستانه جشنواره فيلم شهر، از ساعت 10:30 صبح

 شنبه 10/12/87 در خانه هنرمندان ايران پاسخگوي خبرنگاران خواهد بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1387ساعت 10:55  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

فعالان فرهنگي شميرانات تقدير شدند

 داريوش اسدزاده، عليرضا خمسه، حسين محب‌اهري و پوران درخشنده

به عنوان فعالان حوزه فرهنگ و هنر شهرستان شميرانات تقدير شدند.


 اين هنرمندان در نشست فعالان حوزه فرهنگ و هنر شهرستان شميرانات تقدير شدند.


اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شميرانات و شمال تهران با همكاري

فرمانداري اين شهرستان نشست فعالان حوزه فرهنگ و هنر را با هدف تعامل

 بيشتر هنرمندان و فعالان حوزه فرهنگ شهرستان شميرانات و تقدير از زحمات

 آنان در روز سه‌شنبه 29 بهمن در محل فرمانداري شميرانات برگزار كرد.


در اين نشست، لاريجاني فرماندار شميرانات و حسين عرب‌اسدي مديركل فرهنگ

 و ارشاد اسلامي استان تهران و جمعي از پيشكسوتان حوزه فر هنگ و هنر به بحث

 و تبادل نظر در خصوص مسائل و مشكلات موجود فرهنگي هنري اين شهرستان پرداختند.

 
در پايان مراسم، هدايايي به رسم يادبود توسط فرماندار شميرانات و مديركل فرهنگ

 و ارشاد اسلامي استان تهران به تمامي هنرمندان مدعو اهدا شد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اسفند 1387ساعت 10:53  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

قشقاوي: هاليوود 30 فيلم ضد ايراني در دستور كار دارد

۳۰۰ های دیگری در دست ساخت است!!!


 

حسن قشقاوي صبح امروز در نشست هفتگي مطبوعاتي خود با خبرنگاران گفت:

در تداوم برخي دشمني‌ها با جمهوري اسلامي موضوع ساخت فيلم‌هاي مختلف ـ

 كه مستقيماً نه تنها هويت ديني بلكه هويت باستاني و ارزش‌هاي موجود در ايران و

 از جمله مهمان‌نوازي ـ هدف قرار گرفته است.

 
سخنگوي وزارت امور خارجه، حوزه هنر را حوزه‌اي ارزشمند خواند كه به گفته وي،

 نبايد آلوده شود.


وي گفت «پشت پرده بسياري از فيلم‌ها كه به بهانه خلاقيت هنري توليد مي‌شود،

اهداف مشخص سياسي وجود دارد.»

 
سال گذشته ميلادي فيلمي با عنوان «300» به كارگرداني زاك سنايدر در آمريكا

ساخته شد كه با واكنش ايراني‌ها و غيرايراني‌ها روبرو شد.


فيلم روايتي از حمله لشگريان هخامنشي دوران خشايارشا به يونان بود كه 300 مرد

 اسپارت را مقابل لشكريان «وحشي» نشان مي‌داد.


+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1387ساعت 23:48  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

«ميليونر زاغه‌نشين»

فرياد شادي در زاغه‌هاي بمبئي براي موفقيت «ميليونر زاغه‌نشين»

به گزارش خبرگزاري فارس، زاغه‌نشينان بمبئي هنگام اهداي جوايز اسكار،

 اين مراسم را در خيابان‌ها به صورت زنده از تلويزيون‌ها تماشا مي‌كردند.


بعد از اعلام اين كه فيلم «ميليونر زاغه‌نشين» توانست اسكار بهترين فيلم و بهترين

 كارگرداني را بگيرد مردم اين شهر از شدت خوشحالي، به پايكوبي پرداختند.


اين در حالي است كه در ماه‌هاي گذشته،‌ اعتراضاتي از سوي زاغه‌نشينان عليه

اين فيلم و سازنده انگليسي‌اش صورت گرفته بود.


اواسط بهمن سال جاري يكي از منتقدان سينمايي كشور هند پسوند سگ

را به نام‌هاي عوامل اصلي فيلم «Slumdog Millionaire» اضافه كرده بود.


منتقدان سينمايي هند مي‌گفتند سازندگان فيلم «ميليونر زاغه‌نشين» به مردم

 اين كشور اهانت كرده‌اند.


به گفته اين منتقدان، انگليسي‌ها زماني كه حاكم هند بودند، مردم اين كشور را

 سگ خطاب مي‌كردند.


آن‌ها نسبت به اين مسأله معترض بودند كه چرا پس از گذشت 60 سال و استقلال

 هند از سلطه بريتانياي كبير، باز هم بچه‌هاي فقير هند بايد با عنوان «سگ» خطاب شوند؟


اما دني بويل، كارگردان «ميليونر زاغه‌نشين» كه در عنوان فيلم از كلمه «سگ»

 در كنار «زاغه» استفاده كرده است، مي‌گويد منظور خاصي از اين كار

 نداشته و تنها مي‌خواسته است به زندگي توأم با درد و فقر هندي‌ها اشاره كند.


در روزهايي كه «ميليونر زاغه‌نشين» در جنوب هند اكران شده بود نيز

 گروهي از جوانان معترض به يك سينما هجوم بردند و پليس ناچار به مداخله شده بود.


«ميليونر زاغه نشين» محصول سينماي انگلستان است.


اين فيلم امروز در شهر لس‌آنجلس توانست 8 اسكار در بخش‌هاي بهترين

 فيلم، بهترين كارگرداني، بهترين موسيقي، بهترين فيلمبرداري، بهترين فيلمنامه

 اقتباسي، بهترين ميكس صدا و بهترين تدوين به دست آورد.


اين فيلم زندگي يك نوجوان زاغه‌نشين هندي را روايت مي‌كند كه به تمام سوالات

 يك مسابقه حضور ذهن پاسخ درست مي‌دهد و برنده يك ميليون دلار مي‌شود.


اين فيلم در جايزه گلدن گلوب نيز توانسته بود جوايز بهترين فيلم درام و كارگرداني

را بگيرد.


 

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1387ساعت 23:38  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

8 اسكار براي «ميليونر زاغه‌نشين»

اسامي برندگان هشتاد و يكمين دوره جوايز اسكار اعلام شد
 


 آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي اسامي برندگان اين دوره از جوايز اسكار را
در بخش‌هاي مختلف سينمايي به شرح زير اعلام كرد:

در بخش بهترين فيلم بلند سينمايي: «ميليونر زاغه‌نشين» به كارگرداني «دني بويل»
 
در بخش بهترين كارگرداني: «دني بويل» براي فيلم «ميليونر زاغه‌نشين»

در بخش بهترين بازيگر نقش اول مرد: «شان پن» براي فيلم «ميلك»

در بخش بهترين بازيگر نقش اول زن: «كيت وينسلت» براي فيلم «كتابخوان»

در بخش بهترين بازيگر نقش مكمل مرد: «هيت لجر» براي فيلم «شواليه تاريكي»

در بخش بهترين بازيگر نقش مكمل زن: «پنلوپه كروز» براي فيلم
 
«ويكي كريستينا بارسلونا»
 
در بخش بهترين انيميشن:«انيميشن وال اي» به كارگرداني «اندرو استانتون»
 
 از كمپاني والت ديزني

در بخش بهترين فيلم خارجي: «فيلم جداشدگان» از كشور ژاپن
 
در بخش بهترين فيلمبرداري: «آنتوني داد منتل» براي فيلم «ميليونر زاغه نشين»

در بخش بهترين تدوين صدا: «ريچارد كينگ» براي فيلم «شواليه تاريكي»

در بخش بهترين فيلمنامه غير اقتباسي «داستين لنس بلك» براي فيلم «ميلك»
 
در بخش بهترين فيلمنامه اقتباسي: «سيمون بيوف ري» براي فيلم «ميليونر زاغه‌نشين»

در بخش بهترين گريم «مورد عجيب و غريب بنجامين باتن»

در بخش بهترين طراحي لباس: «مايكل اونر» براي فيلم «دوشز»

در بخش بهترين جلوه‌هاي ويژه: فيلم «مورد عجيب و غريب بنجامين باتن»

در بخش بهترين كارگردان هنري: «دونالد گراهام برت» براي فيلم «بنجامين باتن»
 
در بخش بهترين فيلم كوتاه فيلم «سرزمين اسباب‌بازي» به كارگرداني
 
«الكساندر فري دانك»

در بخش بهترين مستند كوتاه: مستند «پينكي خندان» به كارگرداني «مگان ميلان»
 
در بخش بهترين مستند بلند: «مردي روي خط» به كارگرداني «سيمون چين و جينز مارش»
 
در بخش بهترين ميكس صدا: «گروه صدابرداري فيلم «ميليونر زاغه‌نشين»

در بخش بهترين تدوين فيلم: «كريس ديكنز» براي فيلم «ميليونر زاغه‌نشين»

در بخش بهترين موسيقي فيلم سينمايي: «آ. آر رحمان» براي فيلم «ميليونر زاغه‌نشين»
 
 
 
+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اسفند 1387ساعت 23:26  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

امروز پیکر زنده یاد مهری مهرنیا ، به خانه ابدیش تشییع شد

امروز پیکر زنده یاد مهری مهرنیا ، به خانه ابدیش تشییع شد

زنده یاد مهری مهرنیا از مقابل خانه سینما به طرف قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س)

 بدرقه شد.


صبح امروز پیکر زنده یاد مهری مهرنیا با حضور هنرمندانی چون هوشنگ قوانلو,

روح الله مفیدی, پروین سلیمانی, محمود بنفشه خواه, فاطمه طاهری,

رضا بنفشه خواه, علی دهکردی, مریلا زارعی, مریم معترف, پوری بنایی, داوود رشیدی,

 داریوش اسدزاده و بسیاری دیگر از هنرمندان سرشناس و پیشکسوت کشور

تشییع شد.


در این مراسم داریوش اسدزاده با بیان تاسف و اندوه خود و جامعه هنر کشور,

بیوگرافی کوتاهی از فعالیت هنری مهری مهرنیا ارایه داد.


پروین سلیمانی نیز که به شدت از درگذشت مهرنیا متاثر بود از اینکه تنها در زمان مرگ

و برای تشییع پیکر هنرمندان به سراغشان می رویم انتقاد کرده و از زحمات

داوود رشیدی برای سرپا نگه داشتن خانه سینما قدردانی کرد.

مهرنیا که در بامداد آخرین روز بهمن ماه 1387 دار فانی را وداع گفت از سال 1322

فعالیت هنری خود را در جامعه باربد شروع کرد و 60 سال متمادی بازیگر تئاتر و

سینمای ایران بود.


مراسم ختم این هنرمند گرانقدر روز چهارشنبه 7 اسفند ساعت 16 در مسجد

 حجت ابن الحسن عسگری واقع در خیابان سهروردی شمالی برگزار خواهد شد.

 

روحش شاد ، یادش گرامی


+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم اسفند 1387ساعت 18:1  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

مهری مهرنیا هم به دیار باقی شتافت

مهری مهرنیا هم بار سفر بست

 

اجازه بدید اول صحبتهای هنرمند عزیز  " مهری مهرنیا " رو که در خانه سالمندان

 بیان کرده بنویسم.

 

مهری مهرنیا از بی مهری ها گفت :

 

«هيچ‌کس سراغم نمي‌ياد و نمي‌پرسه زنده‌ام يا مرده‌.»


                  
او از خانواده‌اش، همسر و فرزندانش که درگذشته‌اند، ياد مي‌کند و تنها از

برادرزاده‌اي که او به هم به دنبال زندگي ‌خودش است، نام برد.

اين بازيگر پيشکسوت از خانه‌اش هم ياد مي‌کند:

 «هيچ‌جا خونه‌ي خود آدم نمي‌شه؛ اما به من گفتن براي خرج مريضي،

اونو فروختن.»


مهرنيا گلايه‌مند است از اين‌که هيچ يک از بازيگران و مسؤولين

سراغي از او نمي‌گيرند

 

و ادامه مي‌دهد:

 تا سر پايي و مي‌تواني کاري انجام بدهي، همه مريدت هستند و همه تو را

مي‌خواهند، اما وقتي از دست و پا افتادي، ديگر هيچ‌کس نگاهت هم نمي‌کند.


وي که سابقه بازي در بيش از 60 فيلم و گرفتن سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش

دوم براي بازي در فيلم «تنوره ديو» از چهارمين جشنواره فيلم فجر را دارد، مي‌گويد:

 خيلي وقت‌ها دلم تنگ شده کارهايم را ببينم و يا حتي کارهاي ديگران را؛

 اما نمي‌شود و حتي آخرين فيلم خودم «ازدواج به سبک ايراني» را هم فقط اوايلش را ديدم.


مهری مهرنیا بازیگر پیشکوست سینما، تئاتر و تلویزیون بامداد چهارشنبه در

بیمارستان باهر تهران درگذشت.

این هنرمند سال‌ها رنج بیماری را در خانه سالمندان تحمل کرد و عاقبت در سن ۸۲

چشم از جهان فروبست.

انجمن بازیگران سینمای ایران با صدور اطلاعیه‌ای زمان تشییع این هنرمند را ۱۰ صبح روز

 یکشنبه چهارم اسفندماه از محل خانه سینما در تهران اعلام کرده است.

 

مهرنیا سال ۱۳۰۶ در آلاشت سوادکوه به دنیا آمد و در ۱۳۲۶ در جامعه باربد مشغول

 تحصیل شد.


وی فعالیت در تئاتر را از سال ۱۳۲۷ آغاز کرد و در ۱۳۳۹ با فیلم «بچه ننه» وارد دنیای

 سینما شد.

از جمله آثار مهری مهرنیا می‌توان به «خشت و آینه»، «آرامش در حضور دیگران»،

«شازده احتجاب»، «هیولای درون»، «اتوبوس»، «دزد و نویسنده»،

«جهیزیه برای رباب»، «خارج از محدوده»، «تنوره دیو»، «مسافران مهتاب»،

«روز باشکوه»، «زمان از دست رفته»، «دمرل»، «روسری آبی»،

«کلاه قرمزی و پسر خاله» و «ازدواج به سبک ایرانی» اشاره کرد.

آخرین فعالیت سینمایی این بازیگر، ایفای نقشی کوتاهی در فیلم

«همیشه پای یک زن در میان است» کمال تبریزی بود.

 

روحش شاد ، یادش گرامی

 

+ نوشته شده در  جمعه دوم اسفند 1387ساعت 23:29  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

ستاره می شود

 

گفتگوی گلمکانی راجع به ستاره می شود و زمان اکران آن


هوشنگ گلمكاني در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي فارس، در مورد فيلم

 «ستاره مي‌شود» گفت:

 باعث تأسف است كه به دليل يك سري سوءتفاهم‌هاي موجود در سينماي ايران، اين

فيلم در اين تاريخ اكران مي‌شود.


وي ادامه داد:

 سه گانه «ستاره‌ها» مي‌توانست اتفاق خوبي در سينماي ايران باشد كه اين اتفاق

 خوب با زمان بد اكران به اتفاق بدي تبديل شد.


اين منتقد تصريح كرد: زمان بد اكران ، اين فيلم را نابود خواهد كرد.


گلمكاني در ادامه افزود:

 طبق شنيده‌ها چند سكانس اين فيلم هم حذف شده است و اين به فيلم ضربه مي‌زند.

 
در نسخه جشنواره، فيلم چيزي اضافي نداشت كه حذف شود و اين اتفاق باعث

مي‌شود كه مخاطبان هم نتوانند با اين فيلم ارتباط برقرار كنند.


وي افزود: «ستاره مي‌شود» در اين زمان اكران شد تا كمتر ديده شود و كسي متوجه

 ‌اكران آن نشود. با اين كار فقط به نوعي رفع تكليف صورت مي‌گيرد و بعد هم فيلم

 به فراموشي سپرده مي‌شود.


گلمكاني در پايان افزود:

در اين فيلم، همه عوامل كار خوب كار كرده بودند ولي زمان بد اكران و مميزي به فيلم

 ضربه مي‌زند و در نهايت فيلم راه به جايي نمي‌برد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام بهمن 1387ساعت 10:48  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

خرس‌ نقره‌اي برلين به اصغر فرهادي رسيد

 

کارگردان درباره الی ، برای ساخت درباره الی ، خرس نقره ای گرفت


مراسم اهداي خرس‌هاي طلايي و نقره‌اي بيست و نهمين جشنواره فيلم برلين

عصر امروز در كاخ برليناله در شهر برلين برگزار شد.


خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داده كه در مراسم اهداي خرس‌هاي طلايي و

 نقره‌اي بيش از 1600 ميهمان ويژه حضور داشته است.


در اين جشنواره كه از 17 بهمن در كاخ برليناله كار خود را آغاز كرد مجموعاً

383 فيلم اكران شد.


برگزاركنندگان جشنواره فيلم برلين اعلام كرده‌اند در اين دوره حدود 270 هزار بليط

فروخته‌اند و مي‌گويند ركورد استقبال در تاريخ برگزاري اين جشنواره شكسته شده است.


حدود 20 هزار كارشناس و منتقد فيلم از 120 كشور به برلين دعوت شد كه حدود 4 هزار

 نفر از آن‌ها خبرنگار بوده‌اند.


50 سينماگر از كشورهاي مختلف عضو هيأت داوران پنجاه و نهمين جشنواره

فيلم برلين بودند.

 رياست اين هيأت را تيلدا سوينتون، بازيگر اسكاتلندي برنده جايزه اسكار

 برعهده داشته است.


جشنواره فيلم برلين تا عصر يكشنبه 27 بهمن ادامه دارد.

اما برندگان اين جشنواره عصر شنبه 26 بهمن معرفي شدند.


خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داده كه در مراسم اهداي خرس‌هاي طلايي

 و نقره‌اي بيش از 1600 ميهمان ويژه حضور داشته است

.

بهترين فيلم
-------------
خرس طلايي بهترين فيلم براي «شير اندوه» ساخته كلوديا لوسا، كارگردان پرويي.

اين فيلم محصول مشترك اسپانيا و پرو است.بهترين كارگردان
-----------------
خرس نقره‌اي بهترين كارگرداني به اصغر فرهادي براي فيلم «درباره الي...».بهترين فيلمنامه
-----------------
خرس نقره‌اي بهترين فيلمنامه براي فيلم «پيام‌آور» به كارگرداني اورن موورمن.

 «پيام‌آور» نخستين تجربه سينمايي اين كارگردان آمريكايي است.


جايزه بيست و چهارمين دوره صلح در جشنواره فيلم برلين را نيز همين فيلم به

 دست آورده است.بهترين بازيگر مرد
------------------
خرس نقره‌اي بهترين بازيگر مرد به سوتيگوي كوياته بازيگر اهل مالي براي

 بازي در فيلم «رودخانه لندن» به كاگرداني رشيد بوغريب.

 
اين فيلم توليد مشترك فرانسه، الجزاير و بريتانيا است.بهترين بازيگر زن
-----------------
خرس نقره‌اي بهترين بازيگر زن به بيرگيت مينيچ‌ماير، بازيگر اتريشي براي بازي

 در فيلم «همه ديگران» به كارگرداني مارن آده.


اين فيلم محصول كشور آلمان است.جايزه ويژه هيأت داوران
-------------------------
خرس نقره‌اي هيأت داوران به دو فيلم «غول آسا» ساخته آدريان بينيز

كارگردان آرژانتيني و «همه ديگران» ساخته مارن آده كارگردان آلماني رسيد.


فيلم «غول آسا» محصول مشترك اوروگوئه و آرژانتين است و فيلم

«همه ديگران» محصول كشور آلمان.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1387ساعت 0:12  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

اكران پنج فيلم جديد در سينما آزادي


با به پايان رسيدن بيست و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر، فيلم‌هاي

 سوگند به كارگرداني شاپور قريب، كتوني سفيد ساخته محمد ابراهيم معيري،

مرزي براي زندگي اثر رضا اعظميان، گناه من از مهرشاد كارخاني،

 شبي در تهران به كارگرداني بهرام كاظمي و ستاره مي‌شود اثر فريدون جيراني

 به فهرست فيلم‌هاي روي پرده اين سينما افزوده شد.


اين در حالي است كه فيلم‌هاي چارچنگولي، دلداده، خواستگار محترم، پاپيتال،

 مخمصه و ايستگاه بهشت همچنان به اكران خود ادامه مي‌دهند.


مجموعه پرديس آزادي مانند روال قبل روزهاي چهارشنبه ميزبان خبرنگاران

 رسانه‌هاي جمعي خواهد بود و اين هفته فيلم «كتوني سفيد» براي اهل رسانه

 پخش خواهد شد.


+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم بهمن 1387ساعت 14:16  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

سيمرغ روي شانه‌هاي حاتمي، خمسه، كرامتي و حسيني؛

 بهترين های فيلم جشنواره بيست‌وهفتم معرفی شدند

«ترديد» بهترين فيلم جشنواره بيست‌وهفتم شد و سيمرغ بلورين بازيگري روي شانه‌هاي ليلا حاتمي، عليرضا خمسه، مهتاب كرامتي و شهاب حسيني نشست.

بهترين‌هاي بيست و هفتمين دوره جشنواره فيلم فجر معرفي شدند و بر اين اساس، فيلم «ترديد» به عنوان بهترين فيلم جشنواره برگزيده شد و «عيار14» جايزه ويژه هيأت داوران را به دست آورد.

نتايج اين دوره جشنواره كه برپايي آن در تالار كشور ادامه دارد، عبارتند از:
بهترين فيلم: ترديد (به تهيه‌كنندگي سعيد سعدي)
جايزه ويژه هيأت داوران: عيار14(تهيه‌كننده: پرويز شهبازي)
نامزد بهترين فيلم:
---------------------
بيست (به تهيه‌كنندگي پوران درخشنده)، پستچي سه بار در نمي‌زند (به تهيه‌كنندگي جواد نوروزبيگي)، ترديد (به تهيه‌كنندگي سعيد سعدي)، درباره الي... (به تهيه‌كنندگي اصغر فرهادي)، زادبوم (به تهيه‌كنندگي ابوالحسن فرهادي)، وقتي همه خوابيم (به تهيه‌كنندگي بهرام بيضايي)

بهترين كارگرداني: اصغر فرهادي(درباره الي...)
نامزدهاي بهترين كارگرداني:
-------------------------------
عبدالرضا كاهاني (بيست)، حسن فتحي (پستچي سه بار در نمي‌زند)، واروژ كريم مسيحي (ترديد)، تهمينه ميلاني (سوپر استار)، بهرام بيضايي (وقتي همه خوابيم)، اصغر فرهادي (درباره الي ...)

بهترين فيلمنامه: فريد مصطفوي و ابوالحسن داوودي (زادبوم)
نامزدهاي بهترين فيلمنامه:
------------------------------
حسين مهكام و عبدالرضا كاهاني (بيست)، واروژ كريم مسيحي (ترديد)، اصغر فرهادي (درباره الي...)، فريد مصطفوي و ابوالحسن داوودي (زادبوم)، تهمينه ميلاني (سوپر استار)، پرويز شهبازي (عيار 14)

بهترين بازيگر نقش اول زن: ليلا حاتمي (بي‌پولي)
نامزد‌هاي بهترين بازيگر نقش اول زن
---------------------------------------
ليلا حاتمي (بي‌پولي)، ترانه عليدوستي (ترديد)، باران كوثري (حيران)، فريده فرامرزي (صندلي خالي)، مونا احمدي (كودك و فرشته)

بهترين بازيگر نقش اول مرد:شهاب حسيني (سوپر استار)
نامزدهاي بهترين بازيگر نقش اول مرد
------------------------------------------
پرويز پرستويي (بيست)، شهاب حسيني (درباره الي...)، مسعود رايگان (زادبوم)، شهاب حسيني (سوپر استار)، محمدرضا فروتن (عيار 14)

بهترين بازيگر مكمل زن: مهتاب كرامتي (بيست)
نامزدهاي بهترين بازيگر نقش مكمل زن
----------------------------------------------
مهتاب كرامتي (بيست)، ليلا زارع (پستچي سه بار در نمي‌زند)، مريلا زارعي (درباره الي....)، پگاه آهنگراني (زادبوم)، طناز طباطبايي (صداها)

بهترين بازيگر نقش مكمل مرد: عليرضا خمسه (بيست)
نامزدهاي بهترين بازيگر نقش مكمل مرد
------------------------------------------------
عليرضا خمسه (بيست)، حامد كميلي (ترديد)، صابر ابر (درباره الي...)، كامبيز ديرباز (عيار 14)، افشين هاشمي (كودك و فرشته)

بهترين چهره‌پردازي: سعيد ملكان (وقتي همه خوابيم)
نامزدهاي بهترين چهره‌پردازي
------------------------------------
سعيد ملكان (پستچي سه بار در نمي‌زند)، محمدرضا قومي (ترديد)، مهرداد ميركاني (درباره الي....)، سودابه خسروي (شبانه روز)، سعيد ملكان (وقتي همه خوابيم)

بهترين جلوه‌هاي ويژه: داوود رسوليان (به كبودي ياس)
نامزدهاي بهترين جلوه‌هاي ويژه
--------------------------------------
داوود رسوليان (به كبودي ياس)، عباس شوقي (پستچي سه بار در نمي‌زند)، جواد شريفي‌راد (كودك و فرشته)، جواد شريفي راد (موش)

بهترين طراح صحنه و لباس: ايرج رامين‌فر، آتوسا قلم‌فرسايي (وقتي همه خوابيم)
نامزدهاي بهترين طراح صحنه و لباس
-------------------------------------------
اصغر نژاد ايماني (پنالتي)، امير اثباتي (ترديد)، آتوسا قلم‌فرسايي (صداها)، سعيد آهنگراني (كودك و فرشته)، ايرج رامين‌فر، آتوسا قلم‌فرسايي (وقتي همه خوابيم)

بهترين تدوين: بهرام بيضايي، سپيده عبدالوهاب (وقتي همه خوابيم)
نامزدهاي بهترين تدوين:
----------------------------
حسن حسن‌دوست (پستچي سه بار در نمي‌زند)، واروژ كريم مسيحي (ترديد)، هايده صفي ياري (درباره الي....)، محمدرضا موييني (كودك و فرشته)، بهرام بيضايي، سپيده عبدالوهاب (وقتي همه خوابيم)

بهترين موسيقي متن: كارن همايونفر (زادبوم)
نامزدهاي بهترين موسيقي
----------------------------
فردين خلعتبري (پستچي سه بار در نمي‌زند)، عليرضا كهن‌ديري (حيران)، كارن همايونفر (زادبوم)، ناصر چشم‌آذر (سوپر استار)، محمدرضا درويشي (وقتي همه خوابيم)

بهترين فيلمبرداري: مرتضي پورصمدي (شبانه‌روز)
نامزدهاي بهترين فيلم‌برداري
-----------------------------------
ساعد نيك‌ذات (پنالتي)، بهرام بدخشاني (ترديد)، حسين جعفريان (درباره الي)، عليرضا زرين‌دست (سوپر استار)، مرتضي پورصمدي (شبانه‌روز)

بهترين صداي فيلم: حسن زاهدي (درباره الي...)
نامزد‌هاي بهترين صداي فيلم
------------------------------------
حسين ابوالصدق (پستچي سه بار در نمي‌زند)، پرويز آبنار (ترديد)، حسن زاهدي (درباره الي...)، ماني هاشميان (شبانه‌روز)، پرويز آبنار (صداها)


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم بهمن 1387ساعت 11:34  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

گزارشی از حواشي اختتاميه جشنواره فيلم فجر؛

                     پياده‌روي برندگان سيمرغ در خيابان فاطمي
 
جشنواره بيست‌و‌هفتم با تمام فراز و نشيب‌هايش شب گذشته به پايان رسيد و برگزيدگانش را انتخاب كرد،در مراسم پاياني اتفاقات و حواشي نه‌چندان عجيب رخ داد كه برخي از آنها را مي‌خوانيد.
 
 
برخي از حواشي مراسم پاياني جشنواره به شرح زير بودند؛
- خبرنگاران و اهالي رسانه نخستين ميهمانان اختتاميه بودند كه در سالن حضور پيدا كردند و چون جايگاه رسانه‌ها در جوار درب ورودي بود ورود و خروج هيچ يك از حضار از چشم آنها پوشيده نمي‌ماند.
- هنگام اجراي موسيقي توسط سالار عقيلي، تقريبا نيمي از حضار به بيرون سالن رفتند كه در هنگام بازگشت با صندلي‌هايي رو به رو مي‌شدند كه ديگر تماشاگران پر كرده‌اند.
- عليرضا خمسه كه در ميانه برنامه سالن را ترك كرده بود براي بازگشت به جاي خود از ميان خيل تماشاگراني كه روي زمين نشسته بودند گذشت و يكي از تماشاگران كه از كنارش مي‌گذشت، پيش از اعلام جوايز به او تبريك گفت.
- باران كوثري كه كمي دير به مراسم پيوست براي پيدا كردن صندلي دچار مشكل شد و با همكاري برخي از سينمادوستان، روي يكي از صندلي‌ها نشست. نكته جالب اين بود كه يكي از تماشاگران برنامه مكررا با موبايلش از او فيلمبرداري مي‌كرد!
-صحنه اختتاميه از لته‌هايي با طرح‌هاي اسلامي ساخته شده بود و از خلال آن اعضاي هيأت داوران بخش‌هاي مختلف كه به انتظار اعلام اسامي‌شان براي روي سن آمدن بودند، ديده مي‌شدند.
- رضا عطاران و همسرش فريده فرامرزي با نيكي نصيريان (بازيگر خردسال سريال بزنگاه) در مراسم حاضر شدند. نصيريان، درتمام طول مدت برگزاري مراسم شيرين زباني مي‌كرد و هم رديفي‌هايش را مي‌خنداند.
- تمام برگزيدگان از طرف راست صحنه، از سمت چپ از سن پايين مي‌رفتند و مقابل دوربين عكاسان مي‌ايستادند و با جوايزشان عكس مي‌گرفتند.
- بيشترين شور و شوق هنگامي در سالن ايجاد شد كه شهاب حسيني به عنوان بهترين بازيگر مرد معرفي شد.حسيني پشت تريبون چند لحظه‌اي سكوت كرد و سرش را پايين انداخته بود به حدي كه همه فكر كردند اشك مي‌ريزد.
- بهرام بيضايي كلمه‌اي هم در مراسم صحبت نكرد و فقط جلوي دوربين عكاسان در كنار سپيده عبدالوهاب ايستاد. بيضايي به همراه مژده شمسايي و فرزندشان آخرين كساني بودند كه پس از بسته شدن درها وارد شدند.
-در طول برگزاري مراسم درها بسته بود و اگر كسي از سالن خارج مي شد يا ديگر امكان ورود نداشت.
- مراسم با 20 دقيقه تأخير برگزار شد.
- هنگام اعلام جايزه يك دستگاه خودرو مينياتور حضار ابراز احساسات مي‌كردند كه مجري درخواست كرد ديگر براي مينياتور دست نزنند.
- در بخش بهترين بازيگر مرد، شهيدي‌فر اعلام كرد كه ضمن تقدير از بازي شهاب حسيني در فيلم«درباره الي» اين جايزه تعلق مي‌گيرد كه دوباره حضار فرياد زدند شهاب حسيني. مجري پاكت حاوي نام برنده را جلوي دوربين مراسم گرفت تا هم حضار با هم نام او را بخوانند ولي در نهايت با ايجاد هياهو در سالن او خود، نام شهاب حسيني را خواند.
- شهيدي‌فر با تمامي داوراني كه روي صحنه آمدند، دست مي‌داد.
- مرتضي رزاق‌كريمي مدير اجرايي مراسم در طول برنامه با موبايل صحبت مي‌كرد و حسابي درگير اجراي مراسم بود.
- هنگام اعلام نام «سامان استركي» براي دريافت ديپلم افتخار بهترين كارگردان فيلم اول و دوم، رضا عطاران برايش سوت مي‌زد.
- مجري برنامه به دليل تعدد ديپلم‌هاي افتخار فيلم‌هاي اول و دوم، خطاب به داوران گفت: الهي هميشه داور باشيد.
- مراسم به صورت مستقيم از شبكه دوم سينما، سينما فلسطين، پرديس سينمايي ملت، راديو تهران، راديو ايران و اينترنت پخش مي‌شد.
- در بخش‌هاي نخستين مراسم، هيچ يك از برگزيدگان صحبت نكردند كه اين مجري را واداشت تا يادآوري كند ميكروفن روي سن براي صحبت‌هاي احتمالي برگزيدگان گذاشته شده است.
- مجري كه مدام در حال آمد و رفت بود،گفت: من چندتا كار را با هم مي‌كنم به همين خاطر زياد رفت و آمد دارم.
- حامد كميلي يكي از كانديداهايي بود كه بسيار مورد تشويق حضار قرار گرفت.
- محوطه تالار بزرگ كشور پس از پايان مراسم شلوغ بود و منجر به ترافيك خيابان فاطمي شد و بيشتر برگزيدگان براي پيداكردن ماشين سواري، مسافتي را پياده‌روي مي‌كردند.
- مجيد مجيدي عضو هيأت داوران گهگاه چيزهايي را در گوش شهيدي‌فر تذكر مي‌داد.
- به طرز شگفت آوري حضار براي هريك از كانديداها ابراز احساسات مي‌كردند. با جيغ و داد و تكان دادن دست از سوي تماشاگران، ديگر احتياجي به تأكيد مجري براي تشويق نبود.
- به نظر مي‌رسيد حضار سالن از اسامي برگزيدگان خبر دارند، چون با اعلام اسامي كانديداها با صداي بلند اسم برنده را مي‌گفتند.
-حضور محمود فرشچيان در اين مراسم اتفاق ويژه‌اي بود.
- كارن همايون‌فر، مهتاب كرامتي، حسن زاهدي و بهرام بيضايي بدون هيچ صحبتي و در عين آرامش جوايزشان را دريافت كردند.
- افتادن ميكروفن عليرضا خمسه و عكس گرفتن علاقمندان سينما با ليلا حاتمي و علي‌ مصفا از ديگر حواشي اختتاميه بود.
-عزت‌الله انتظامي، تهمينه ميلاني، پرويز پرستويي، حامد بهداد، اصغر فرهادي،پگاه آهنگراني، ترانه عليدوستي،بهرام رادان از جمله غايبان مراسم بودند.
 
 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم بهمن 1387ساعت 11:20  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

"صبح روز هفتم"

                   فيلمبرداري«صبح روز هفتم»به پايان رسيد
 
 فيلمبرداري فيلم سينمايي«صبح روزهفتم»به كارگرداني مسعود اطيابي به پايان رسيد و تدوين آن نيز مراحل پاياني اش را سپري مي كند.
 
 
آخرين روز فيلمبرداري «صبح روز هفتم» مقابل زندان قزل حصار كرج بيستم بهمن ماه بود كه با فيلمبرداري از صحنه هاي هوايي ، كار فيلمبرداري اين فيلم به پايان رسيد.
اين فيلم درباره جواني است به نام سيروس(شهرام حقيقت‌دوست) كه به تازگي از زندان آزاد شده است. خانواده سيروس ديگر او را نمي‌پذيرند و قهرمان داستان به ناچار در يك مسافرخانه اقامت مي‌كند. اين مسافرخانه، آدم‌هايش و اتفاقات عجيب و غريبي كه بيرون و داخل آن براي سيروس مي‌افتد، محمل سفر دروني شخصيت اصلي «صبح روز هفتم» است.
آرزو محمد نژاد و جهانبخش ايماني نويسندگان فيلمنامه «صبح روز هفتم» هستند كه حسين كياني مسئوليت بازنويسي ديالوگ‌ها را برعهده دارد.
ساخت موسيقي و تدوين اين فيلم كه به صورت همزمان توسط سهيل نفيسي و رضا شيرواني آغاز شده بود اكنون در مراحل پاياني ساخت قرار دارد.
اين فيلم محصول شبكه جهاني سحر و با مشاركت بخش خصوصي در دست تهيه است.
شهرام حقيقت دوست ، علي اوسيوند، رويا ميرعلمي، خسرو فرخ زادي،داريوش اسدزاده،كيومرث ملك‌مطيعي، محمد پورستار، حشمت آرميده، مهدي درخشان، عطيه غبيشاوي، سيامك اشعريون، مريم ياوري، آرزو پوروصال و كيانوش گرامي بازيگران اصلي اين فيلم سينمايي هستند.
ديگر عواملي كه در ساخت اين فيلم سينمايي نقش دارند، عبارتند از:
مدير فيلمبرداري:افشين عليزاده، ، مدير توليد:محسن دانشور ، برنامه ريزو دستيار اول كارگردان:حميد همتي، دستيار اول فيلمبردار: جواد ظهرابي، عكاس:عاليه مطلب زاده ،صدابردار: وحيد سلطاني، طراح گريم:سودابه خسروي، طراح صحنه و لباس:رضا ترابي، گروه كارگرداني:نرگس مشايخي و محمدباقر خدادوست، منشي صحنه:فرزانه كاظم نژاد، مدير تداركات:مهدي رجب شاهي، گروه فيلمبرداري:فرزاد مهدي نيا، محمد نصيري،عباس سليماني، مهناز عليزاده و سيامك خدايي، اجراي گريم:محمدعلي ضرابي و سارا مسعودي، دستيار توليد:مهدي نوري ، دستيار تداركات: يونس قاسمي ، دستيار صدا:هادي معنوي، دستياران صحنه و لباس: شيوا تراب‌نيا، مهشيد بدرنيا، جلوه‌هاي ويژه:عباس شوقي، خدمات:مسعود احمدي رود برده، امور مالي:نورالدين رهبريان، مدير روابط عمومي: فريده غائب. لابراتوار:صدا وسيما.


 
 
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 11:43  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

حضور فيلم‌هاي شاخص، ظهور پديده‌ها و ادامه سنت‌ نقد داوري‌ها

 

امشب جشنواره بيست و هفتم فيلم فجر، طي مراسمي به كار خود پايان مي‌دهد

 و سال جديد سينماي ايران، همزمان با دوره‌اي كه به لحاظ وجود فيلم شاخص

 و خوب و نيز ظهور پديده‌ها، شايد يك استثناء در بيست سال اخير باشد، آغاز خواهد شد.


از اين ديدگاه، امسال از معدود دوره‌هاي جشنواره بود كه _علي رغم جداول

 مختلف ستاره‌هاي منتقدان به فيلم‌ها_ كم‌تر به فيلم ضعيف و بد برمي‌خورديم

 ‌و به عبارتي ديگر، فيلم‌هاي بد اين دوره، نسبت به فيلم‌هاي بد دوره‌هاي گذشته،

 از كيفيت بالاتري برخوردار بود.


حضور پررنگ فيلمسازان اول - مثل شاليزه عارف‌پور، سامان استركي،

افزايش كمي فيلم‌هاي دفاع مقدسي در جشنواره و موفقيت فيلم «به كبودي ياس»

 در اين دوره، ساخته شدن فيلم‌هايي چون «پنالتي»، «زادبوم»، «سوپراستار»،

 «دوزخ برزخ بهشت»، «بيست»، «صداها»،‌ «هفت‌وپنج دقيقه»،

 «يك وجب از آسمان»‌، «حريم» و... كه نسبت به كار قبلي سازندگان‌شان،

 گامي به جلو بودند، حضور موفق «شهرام مكري» و «پوريا آذربايجاني» در بخش

 ويدئوسينما، در كنار ارتقاي بخش فني فيلم‌هاي ايراني، عدم جابه‌جايي برنامه‌ها

(به طور نسبي) و در مقايسه با سال‌هاي گذشته، ارتقاي سايت اطلاع‌رساني

 جشنواره، پخش جالب توجه سالن‌هاي سينمايي جشنواره در مناطق مختلف

 شهر تهران در كنار برپايي جشنواره در يكي دو شهرستان و برپايي متمركزتر

 جلسات رسانه‌اي از شاخصه‌هاي جشنواره امسال به شمار مي‌رفتند.


يكي از شاخصه‌هاي ديگر جشنواره امسال، حضور فضاي پرشور نقد در نشريات روزانه

 بود و اين فضا، گرچه گاه تقابل آرا و نظرات را به همراه داشت اما از وراي همين

 اختلاف سليقه‌ها، نتايج خوبي براي سينماي ايران و جشنواره فيلم فجر،

 حاصل مي‌شد گرچه بي‌توجهي جشنواره به نظر منتقدان سينمايي

(به ويژه درباره سه فيلم وقتي همه خوابيم، سوپر استار و عيار14) عجيب مي‌نمود.


مهم‌ترين حاشيه‌ سينماي رسانه‌ها در روزهاي اخير به اعلام نامزدهاي بخش سوداي

 سيمرغ جشنواره برمي‌گشت كه علي‌رغم وجود هيأت داوري متشكل از كارگردانان

 برجسته سينماي ايران، مثل هميشه و به سنت هرساله‌، انتقاداتي را به همراه

داشت كه بيشترين اين انتقادات، پيرامون ديده نشدن فيلم «بي پولي» ساخته

 «حميد نعمت‌الله» و عدم توجه كافي به فيلم «عيار14» ساخته «پرويز شهبازي» بود.


كارشناسان و منتقدان عقيده دارند «بي‌پولي» مي‌توانست در رشته‌هاي

 بهترين فيلم، كارگرداني و فيلمنامه، نامزد جوايز اصلي جشنواره شود و در مقابل،

اين فيلم كه دومين ساخته «حميد نعمت‌الله» بعد از «بوتيك» به شمار مي‌آيد،

 در سطحي بالاتر از دومين ساخته «واروژ كريم‌مسيحي» با نام «ترديد»

 قرار مي‌گيرد و كانديدا شدن «ترديد» در 10 رشته جشنواره، در مقايسه با بي‌توجهي

 داوران به «بي‌پولي» كمي عجيب به نظر مي‌آيد.


«بي پولي» را «مصطفي شايسته» تهيه‌كرده كه عضو اتحاديه تهيه‌كنندگان

 سينماي ايران است و اين اتحاديه حضور در برنامه‌هاي جشنواره را به دليل

درگيري‌هاي صنفي با شوراي‌عالي تهيه‌كنندگان تحريم كرده بود...


نام «عيار 14» نيز كه در كنار «درباره الي»، «اشكان، انگشتر متبرك...»،

 «صداها» و «شبانه‌روز» فيلم منتخب بسياري از منتقدان و نويسندگان سينمايي

 است، در رشته‌هاي بهترين فيلم و فيلمنامه ديده نمي‌شود در حالي كه فيلمنامه

 اين فيلم نامزد دريافت سيمرغ بلورين شده است.


عدم توجه به بازي‌ «ماني حقيقي»، و توجه به بازي «حامد كميلي» و «ترانه عليدوستي»

در «ترديد»- كه در فيلم ديگرش بازي بهتري داشت- از جمله ديگر انتقادات به اين

فهرست است كه گرچه نسبت به گذشته، (به ويژه در رشته‌هاي فني) فهرست

كم‌نقص‌تري است اما به هرحال رقابت فشرده بين فيلم‌هاي خوب در جشنواره امسال‌،

 شايد دليل اصلي اين اختلاف‌نظرها شده باشد.


«به كبودي ياس» نيز فيلم شاخص روز پاياني جشنواره بود كه به نظر مي‌رسيد

 مي‌توانست مورد قضاوت بهتري از سوي داوران قرار گيرد.


مهم‌ترين حاشيه جلسات رسانه‌اي جشنواره، در روزهاي گذشته به فيلم

 «بي‌پولي» سخنراني 10 دقيقه‌اي «علي علايي» مجري جلسه و يكي از

عوامل فيلم درمورد مطلب يكي از روزنامه‌ها برمي‌گشت.

 

 


در نشست «بي‌پولي» بهرام رادان با موهاي كوتاه خود ابتدا در بالاترين نقطه سالن

شماره 3 سينمافلسطين نشست تا براي حضور در نشست مطبوعاتي مسافت زيادي

را طي كند.

 


«بابك حميديان» يكي از بازيگران اين فيلم، از حذف سكانس‌هاي بازي خود در

 «بي پولي» ابراز ناراحتي كرد و گفت:

 «وقتي براي اولين بار در جشنواره امسال فيلم «بي‌پولي» را در سينما آزادي ديدم،

متوجه شدم كه سينما واقعا بي‌رحم است و از فرط ناراحتي تا صبح در خيابان‌ها قدم زدم!».


«حبيب رضايي» نيز در پايان نشست «بي‌پولي» با تقليد حركات و گفتار

«حميد نعمت‌الله» در فضايي طنزآلود، به شيوه كارگرداني و به كرسي‌نشاندن

 حرف خود به بازيگر در بخش‌هاي مختلف فيلم اشاره كرد.

 

 

 
همچنين در نشست فيلم «پنالتي»، «انسيه شاه‌حسيني»‌ با گرمكن ورزشي در سالن

حاضر شد كه «حاجي‌مشهدي» پس از واكنش تعجب‌آميز حاضران در سالن، به روحيه

متفاوت اين كارگردان اشاره كرد و خود او نيز گفت كه قصد داشته توپ فوتبال را

به محل برپايي نشست، بياورد!!!

 
ديشب نشست فيلم «كلبه» كه مورد استقبال اهل رسانه قرار نگرفت، با وجودي

 كه همه عواملش در سالن حضور داشتند، برگزار نشد.


امروز با وجودي كه شايعاتي پيرامون اعلام نام فيلم «ترديد» به عنوان

«بهترين فيلم جشنواره» شنيده مي‌شود اما تكليف سانس پاياني سينماي رسانه‌ها

 مشخص نشده است.


سينماي رسانه‌ها امروز (دوشنبه) خالي از شور و هياهوي روزهاي قبل است.

كامپيوترها جمع‌آوري شده‌اند و مسئولان روابط عمومي جشنواره هم درگير اختتاميه هستند

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم بهمن 1387ساعت 10:3  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

جشنواره بيست و هفتم فيلم فجر

نمايش «اخراجي‌ها2» با استقبال بالاي مردمي آغاز شد

«اخراجي‌ها2» با استقبال بالاي مردمي آغاز و نمايش اين فيلم با سانس فوق‌العاده روبه‌رو شد.

 در شرايطي كه فيلم سينمايي «اخراجي‌ها2» بدون اعلام قبلي دبيرخانه جشنواره روز گذشته در دو سينماي فرهنگ و جوان به نمايش درآمد و در هر دو سينما به دليل استقبال زياد مردم با سانس فوق‌العاده روبه رو شد.
بنا بر اين گزارش، شب گذشته شدت استقبال مردم در سينما جوان به حدي بود كه عوامل «اخراجي‌ها2» كه براي ديدن فيلم در كنار تماشاگران به اين سينما مراجعه كرده بودند، مجبور به نشستن ر روي سكوها شدند و اين اتفاق در سينما فرهنگ نيز رخ داد
نمايش «اخراجي‌ها2» از روز گذشته در جشنواره شروع شده كه تاكنون تنها سينماهاي فرهنگ و جوان فيلم را به نمايش درآورده‌اند و در هر دو سينما، با سانس فوق‌العاده مواجه شده و امشب نيز براي مطبوعات ساعت 9:30 به نمايش درخواهد آمد.
نمايش جشنواره‌اي «اخراجي‌ها2» در روزهاي 21 و 22 بهمن نيز در سينماهاي مردمي ادامه خواهد داشت اما به دليل عدم ارائه فرم نظرخواهي مردمي در سانس‌هاي فوق‌العاده، عوامل فيلم از اين اقدام ابراز نارضايتي كردند.
همچنين با آماده شدن نسخه كامل 35 ميلي‌متري فيلم «اخراجي‌ها2» اين فيلم برخلاف شايعات موجود هيچ مشكلي براي نمايش در سينماي رسانه‌ها و ديگر سينماها نخواهد داشت. 
امشب و در جريان اكران «اخراجي‌ها2» در سينما فلسطين، مسعود ده‌نمكي، حبيب‌الله كاسه‌ساز، امين حيايي، محمدرضا شريفي‌نيا، شيلا خداداد، حسام نواب‌صفوي، تورج منصوري، سيدجواد هاشمي و شهره لرستاني در سينماي رسانه‌ها حاضر خواهند شد.


+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم بهمن 1387ساعت 10:36  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

نامزدهاي دريافت سيمرغ بخش «ويديو- سينما» معرفي شدند

نامزدهاي دريافت سيمرغ بخش «ويديو- سينما» معرفي شدند
 
 
 
به نقل از روابط عمومي جشنواره فيلم فجر ، در اين بخش از جشنواره 5 فيلم
 
در رشته بهترين اثر ويديويي بلند و 5 كارگردان نامزد دريافت سيمرغ بلورين هستند.

 

در بخش بهترين اثر ويديويي بلند:

 

۱- "آب و آيينه " به تهيه‌كنندگي كيومرث پوراحمد و كارگرداني پوريا آذربايجاني

 

۲- «زينب» به تهيه‌كنندگي «عليرضا توانا» و شبكه يك سيما و كارگرداني «عليرضا توانا»

 

۳- ميكائيل» به تهيه‌كنندگي «كرامت پورشهسواري» و كارگرداني «جمشيد بهمني»

 

۴ - «قاتل پنجم» به تهيه‌كنندگي منوچهر زبردست و كارگرداني «بهروز خلجي»

 

۵- «بازي مهره سفيد» به تهيه كنندگي «عليرضا ابوالقاسمي‌نژاد» و سيمافيلم و

كارگرداني «حسن لفافيان» 

 

این ۵ فیلم  نامزد دريافت سيمرغ بلورين هستند.

 

در بخش كارگرداني نيز نامزدهاي دريافت سيمرغ بلورين عبارتند از:

 

«جمشيد بهمني» كارگردان «ميكائيل»

«عليرضا توانا» كارگردان «زينب»

«پوريا آذربايجاني» كارگردان «آب و آيينه»

«مهدي صباغ‌زاده» كارگردان «مانگرو»

«شهرام مكري» كارگردان «اشكان، انگشتر متبرك و چند داستان ديگر».

 

عبدالله باكيده ، بهمن حبشي ، سيروس حسن پور ، غلامرضا رمضاني و

 سهيلا نجم هيات داوران بخش ويديو سينماي جشنواره فيلم فجر هستند.

 

 

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 11:39  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

«سوداي سيمرغ»؛ امروز با «حريم»

«حريم» با بازي بي‌كلام حميد فرخ‌نژاد

 

 «حريم» به كارگرداني رضا خطيبي اثري است كه در ژانر پليسي و ترسناك مي‌گنجد و

در سكانس پاياني آن تماشاگر به شدت غافلگير مي‌شود.

فيلم سينمايي «حريم» به كارگرداني رضا خطيبي در ژانر فيلم‌هاي پليسي و

 ترسناك مي‌گنجد.

اين فيلم كه محمد احمدي آن را تهيه كرده است با بازي حميد فرخ‌نژاد در نقش

 يك پليس آگاهي در جنگل‌هاي شمال ايران فيلمبرداري شده است.


حميد فرخ‌نژاد در كنار برخي از بازيگران نقش‌هاي فرعي ايفاي نقش كرده است

و با عنوان يك پليس آگاهي به جستجوي قاتل، قتل‌هاي مشكوك پس از مرگ

همسرش به شمال ايران مي‌رود.


اين فيلم برخلاف ديگر فيلم‌هاي ترسناك و پليسي غالبا در روز مي‌گذرد و در فضاهايي

چون جنگل و دهكده‌هاي متروك فيلمبرداري شده است.


«رضا خطيبي» پس از تجربه‌اي كه در «در شهر خبري هست، نيست» داشت،‌ اين بار

 در ژانر سينماي وحشت فيلمي را كارگرداني كرده كه در سكانس پاياني قرار است

 تماشاگر را غافلگير كند.


به گفته محمد احمدي، تهيه كننده اين فيلم، موضوع «حريم» به گونه‌اي بوده است كه

 تمام تلاش سازندگان آن معطوف بر ايجاد دلهره و ترس در تماشاگر شده است.


بازي فرخ‌نژاد در اين فيلم برخلاف ديگر كارهايش به شدت كم ديالوگ و بدون

واكنش‌هاي بيروني و مي‌توان گفت كه اين فيلم همچون فيلم‌هاي متفاوتي كه در

 جشنواره ديديم، وابسته به تصوير است.


از ديگر نكاتي كه مي‌توان در مورد اين فيلم برشمرد اين است كه «حريم»،

درباره موضوعي ‌است كه كم‌تر در سينماي ايران درباره آن فيلم ساخته شده است.

 
در اين فيلم «حميد فرخ‌نژاد» در نقش يك جن بازي مي‌كند كه تماشاگر تا آخرين لحظات

 نيز متوجه آن نمي‌شود!

 
اين فيلم جزو 4 فيلمي است كه براي سينماهاي مردمي جشنواره درجه‌بندي شده

 و زير13 ساله‌ها نمي‌توانند آن را ببينند.

 

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم بهمن 1387ساعت 11:22  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

"گزارشی ازنشست "فیلم سینمایی بیست

    خمسه: «بيست» فرصتي بود تا بازي سكوت را در سينما تجربه كنم
 
«عليرضا خمسه» گفت: تخصص من پانتوميم است و اين كار را خوب بلدم، چون وقتي حرف مي‌زنم مشتري‌ها را مي‌پرانم. تاكنون هيچ‌كس اين فرصت را به من نداد تا بازي با سكوت را تجربه كنم اما سازندگان فيلم «بيست» اين امكان را فراهم كردند.
 
 
نشست خبري فيلم «بيست» با حضور عبدالرضا كاهاني (كارگردان)، پوران درخشنده (تهيه كننده)، مهتاب كرامتي، فرشته صدرعرفايي، عليرضا خمسه، حبيب رضايي، مهران احمدي(بازيگران)، شيوا منفرد (تدوين‌گر) و حسين مهكام (فيلمنامه‌نويس) در سينماي فلسطين برگزار شد.
در بخش ديگري از اين نشست، «حبيب رضايي» بازيگر اين فيلم، تجربه همكاري در «بيست»‌را جذاب دانست و گفت: ابتدا باتوجه به اين كه حامد بهداد تخصص ويژه‌اي بر روي لهجه‌هاي خراساني دارد، قرار بود حامد بهداد اين نقش را بازي كند كه به دليل وقفه‌اي كه در كار صورت گرفت، به پروژه ديگري پيوستند. در ابتدا كه من اين فيلمنامه را خواندم به نظر چالش‌برانگيز نبود و از مؤلفه‌هاي آشنايي برايم برخوردار بود. نقش شخصيت آدم ساده‌دلي بود كه اهل نيشابور است.
رضايي در ادامه گفت: من خيلي با بازي متفاوت، موافق نيستم، چون همه مي‌خواهند بازي متفاوتي داشته باشند. اين كه بازي درستي داشته باشم صحيح‌تر است تا متفاوت. اين شخصيت كه شكل گرفت به نظرم داراي ويژگي‌هاي تازه‌اي شد. گريم خوب اين كار نيز به نقش خيلي كمك كرد.
در اين نشست، «عليرضا خمسه» در پاسخ به اين سؤال كه در فيلم «بيست» نقشي كم ديالوگ را ايفا كرده است، گفت: تخصص من پانتوميم است و اين كار را خوب بلدم، چون وقتي حرف مي‌زنم مشتري‌ها را مي‌پرانم ولي هيچ كس اين فرصت را به ما نداد تا بازي با سكوت را تجربه كنم ولي سازندگان فيلم «بيست» اين امكان را فراهم كردند. من معتقدم هميشه فيلم بعدي‌ام از فيلم قبلي‌ام بهتر است. 

لطفا برای خواندن ادامه مطالب روی گزینه ادامه مطلب کلیک کنید


 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم بهمن 1387ساعت 11:7  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

احتمال نمایش «درباره الی» در جشنواره فجر زیاد شد؛

دستور رئيس جمهوری به وزیر ارشاد برای رفع مشكل «درباره الی»

 در اسرع وقت

در پي نامه مشاور رئيس جمهور در امور هنري به رئيس‌جمهور درباره غير منطقي بودن دلايل عدم نمايش فيلم «درباره الي» در جشنواره، رئيس جمهور به صفار هرندي دستور داد در اسرع وقت به اين مسئله رسيدگي كرده و اقدامات لازم براي رفع مشكل اين فيلم و حضورش در جشنواره را به عمل آورد.
جواد شمقدري با اعلام اين خبر گفت: از آنجا كه تاكنون هيچ آيين نامه و ضوابط مشخصي درباره حضور بازيگراني كه در فيلم‌هاي هاليوودي بازي مي كنند در آثار سينمايي ايراني وجود نداشته است، منطقي نيست فيلمي كه با هزينه كشور و تلاش گروهي از هنرمندان سينما و با مجوز وزارت ارشاد توليد مي‌شود، صرفاً به خاطر حضور بازيگري در اين فيلم كه در يك فيلم آمريكايي نقش كوتاهي بازي كرده و به دليل حضورش در مراسم فرش قرمز توقيف شود و به اين ترتيب، به خاطر خطاي فردي، ديگران تنبيه شوند.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني هيأت اسلامي هنرمندان، مشاور هنري رئيس جمهور در ادامه افزود: از اين منظر و با توجه به تبعات منفي چنين تصميماتي در فضاي فرهنگي كشور و ايجاد جو بي‌اعتمادي در بين سينماگران، در نامه‌اي به رئيس جمهور، از ايشان خواستم نظر كارگشا و روشنگر خود را بيان نمايند و دكتر احمدي‌نژاد با ديد فرهنگي عميق و روشني كه دارند به وزير ارشاد نوشتند براي جلوگيري از تضييع حقوق سازندگان فيلم «درباره الي» وارد عمل شود.
به گزارش اين پايگاه اطلاع‌رساني ، فيلم «درباره الي» به كارگرداني اصغر فرهادي كه به عنوان نماينده سينماي ايران به جشنواره برلين نيز دعوت شده است به خاطر حضور گلشيفته فراهاني در يكي از نقش هاي فرعي فيلم، از جشنواره كنار گذاشته شد و اعتراض اهالي سينما و رسانه‌ها را برانگيخت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 9:39  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

یک روز بعد از پیش فروش بلیط ها

بازار سياه بليت‌هاي جشنواره بيست‌وهفتم

بليت‌هاي سانسي بخش ايراني جشنواره، تا 50 هزار تومان در بازار سياه خريد و فروش شد.
 امروز در حالي كه ازدحام جمعيت مشتاق خريد بليت‌هاي پيش‌فروش جشنواره بيست‌وهفتم فيلم فجر، ديشب و صبح امروز به اوج خود رسيد و اين ازدحام، صبح امروز بخشي از ميدان فلسطين و خيابان طالقاني را با ترافيك كم‌سابقه‌اي روبه‌رو كرد، بليت‌هاي جشنواره در مقابل سينما فلسطين، به صورت قاچاق خريد و فروش مي‌شد.
بنا بر اين گزارش، اين ‌سري‌بليت‌ها به قيمت‌ 40 هزار تومان براي سينما استقلال و 45 تا 50 هزار تومان براي دو سالن آزادي و آفريقا به مشتاقاني كه از قصد خريد بليت خارج از صف را داشتند، فروخته مي‌شد.
اين در حالي است كه نيروهاي انتظامي و دست‌اندركاران اجرايي جشنواره بر روند فروش بليت‌هاي پيش‌فروش جشنواره كنترل داشتند و تلاش زيادي در راه ايجاد نظم در اين روند به خرج دادند.
همچنين به گزارش خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، بعد از ظهر امروز صف‌ها خلوت‌تر شده‌اند و دانشجويان راحت‌تر مي‌توانند براي دريافت بليت اقدام كنند. اين در حالي است كه طبق سنوات گذشته، خريد بليت جشنواره از طريق بازار سياه انجام مي‌شود همچنين تعداد زيادي از افراد با كارت‌هاي دانشجويي اعتبار‌گذشته بليت‌هاي خود را تهيه مي‌كنند.
نكته جالب توجه در اطراف سينما فلسطين، اقدام بانك اقتصاد نوين در قرار دادن ماشين حامل 2 دستگاه خود‌پرداز در كنار اين سينما است كه باعث مي‌شود مردم علاوه بر چلوگيري ازاتلاف وقت درخريد بليت در دريافت پول در صف نايستند.
صف‌هاي شلوغ در اطراف سينما باعث افزايش ترافيك در خيابان طالقاني و ايجاد مشكلاتي براي كسبه اصراف سينما شده بود.
بليت‌هاي جشنواره بيست ‌و‌هفتم فيلم فجر روزهاي 7و8 بهمن‌ماه ويژه دانشجويان در سينما فلسطين فروخته مي‌شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 9:36  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

بيست‌و هفتمين جشنواره فيلم فجر

كار ستاد جمع‌آوري آراي مردمي جشنواره در «خانه سينما» آغاز شد

 ستاد جمع‌آوري آراي مردمي امروز طي جلسه‌اي در «خانه سينما» رسما كار خود را آغاز كرد.


 اين جلسه كه با حضور محمدحسين خوش‌نويس دبير اين بخش و امير عربيان دبير اجرايي اين بخش و اعضاي كار اجرايي اين بخش برگزار شد، اولين جلسه در راستاي مشخص شدن نحوه شمارش آرا در اعلام آن در شوراي فيلم فجر است.
بر اساس بند 6 مقررات بخش داخلي جشنواره فيلم فجر دبيرخانه جشنواره از طريق مراجعه به آراء تماشاگران، به محبوب‌ترين فيلم ايراني حاضر در بخش مسابقه آثار بلند سينمايي «سيمرغ بلورين» اهداء خواهد كرد.
همچنين بر اساس بند 8 بخش بين‌الملل جشنواره، جشنواره فيلم فجر از طريق مراجعه به آراي تماشاگران فيلم‌هاي بخش مسابقه، به محبوب‌ترين فيلم خارجي جايزه «سيمرغ بلورين» اهداء خواهد كرد.


+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 9:11  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

بيست‌و هفتمين جشنواره فيلم فجر

نامزدهاي بخش مواد تبليغي و اطلاع‌رساني جشنواره معرفي شدند

اسامي نامزدهاي دريافت جايزه بخش مواد تبليغي و اطلاع رساني سينماي ايران بيست و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر اعلام شد.

به نقل از روابط عمومي جشنواره فيلم فجر، در بخش عكس «علي تبريزي» با عكس‌هاي فيلم «به همين سادگي»، «علي باقري» با عكس‌هاي فيلم «پابرهنه در بهشت»، «علي زارع» با «زن دوم» و «امير عابدي» با عكس‌هاي «سه زن» نامزد دريافت جايزه هستند.
در بخش پوستر، «ليلا ميري» با پوستر فيلم «روز برمي‌آيد»، «مهساقبايي» با «روز بر مي‌آيد»، «علي زارع» با «زن دوم» و «حيدر رضايي» با «فرزند خاك» رقابت مي‌كنند.
نامزدهاي بخش گرافيك محيطي عبارتند از : «بهزاد خورشيدي» با «آواز گنجشك‌ها»، «اميرشيبان خاقاني» با «سه زن» و «حميدرضا اسحاقي» با «هميشه پاي يك زن در ميان است».
در بخش تيزر و آنونس نيز «مهرداد خوشبخت» با آنونس و تيزر فيلم «آواز گنجشك‌ها»، «اميرشيبان خاقاني» با آنونس «حس پنهان»، «ميثم مولايي» با تيزر «دعوت» و «مهرشاد كارخاني» با تيزر «ريسمان باز» نامزد دريافت جايزه هستند.
اين آثار از ميان 252 اثر رسيده به دبيرخانه بخش مواد تبليغي و اطلاع رساني جشنواره و توسط هيات انتخاب اين بخش ، انتخاب شده اند.
ايرج تقي پور ، بهرام جلالي ، ابراهيم حقيقي، مجتبي مشيري و رضا ميركريمي هيات انتخاب و داوري بخش مسابقه مواد تبليغي و اطلاع رساني سينماي ايران در جشنواره فيلم فجر هستند.
بيست و هفتمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از 11 تا 22بهمن در تهران برگزار مي‌شود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 9:6  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

در نامه انجمن فيلم كوتاه به معاون امور سينمايي مطرح شد؛

در آيين‌نامه جشنواره فيلم فجر به فيلم كوتاه بي‌مهري شده است

اعضاي انجمن فيلم كوتاه ايران طي نامه‌اي به «محمدرضا جعفري‌جلوه» معاون امور سينمايي خواستار تجديد نظر در آيين‌نامه جشنواره فيلم فجر در بخش فيلم كوتاه شدند

به نقل از روابط عمومي انجمن فيلم كوتاه ايران، در متن اين نامه آمده است:جناب آقاي مهندس جعفري جلوه، معاونت محترم سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،ضمن تبريك فرا رسيدن سي امين سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي و متعاقباً فرا رسيدن بيست و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم فجر، به استحضار ميرساند كه هيئت مديره انجمن فيلم كوتاه ايران ؛ طي نامه هايي به شمارهاي 175- ف / ك در تاريخ 16/10/1385 و همچنين 06/21 به تاريخ 25/09/1387 خواستار ديدار با مديرعامل محترم بنياد سينمايي فارابي جناب آقاي دكتر شاه‌حسيني بوده تا بتوانيم نقطه نظرات خود را در باب جشنواره فيلم فجر و مشكلات آيين‌نامه‌اي آن در رابطه با بخش مسابقه فيلمهاي كوتاه به اطلاع ايشان برسانيم و زمينه را براي همكاري و همفكري فراهم سازيم، اما متأسفانه هر بار با كم لطفي از جانب ايشان مواجه شده و در نتيجه به ديدار آقاي شاه‌حسيني مفتخر نشده‌ايم.
در ادامه مي‌خوانيم: جناب آقاي جعفري جلوه، نظر به اين كه حضرتعالي همواره يار و ياور فيلمسازان و دلسوز مسائل مربوط به فيلم كوتاه هستيد و در ديداري با نمايندگان انجمن فيلم كوتاه اعلام كرديد كه از اين پس هر گونه تصميم‌گيري و سياست‌گذاري در بخش فيلم كوتاه با تعامل و همكاري كارشناسان اين صنف انجام مي‌پذيرد اما در عمل اين اتفاق نيافتاده است.
آقاي جعفري جلوه، همان طور كه مستحضريد در آيين‌نامه جشنواره فيلم فجر بخش فيلم كوتاه است كه مورد بي مهري قرار گرفته است و علي رغم رايزني با دبير جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران جناب آقاي باكيده ، مدير روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي جناب آقاي ايل‌بيگي و همچنين قائم‌مقام محترم بنياد سينمايي فارابي جناب آقاي نبوي، طرح اين مسئله به نتيجه نرسيده است.
در اين نامه مي‌خوانيم: اين صنف با وجود صبر دو ساله‌اي كه در پيش گرفته، ضرورت مي‌داند نكاتي را كه در ذهن دارد و پاسخي برايشان دريافت نكرده با شما مطرح كند.
آقاي جعفري جلوه، چرا براي حفظ حرمت فيلم كوتاه ايران، بخش فيلم كوتاه را از جشنواره فيلم فجر حذف نمي‌نماييد؟ بدين ترتيب پاك كردن صورت مسئله به بسياري از دغدغه‌ها و واكنش‌هاي فيلمسازان پاسخ داده و برخوردهاي سطحي مسئولان را در پي نخواهد داشت. اما سؤال ديگري ايجاد مي‌شود، مگر چند جشنواره فيلم كوتاه مستقل داريم كه صرفا به فيلم كوتاه اختصاص داشته باشد و اين نگرش آيا زمينه ارتباط فيلمسازان جوان با صنعت سينما ملي را فراهم خواهد ساخت؟
در طرح سينماي ملي ايران، سينماي كوتاه داستاني و تجربي چه جايگاهي دارد؟ و در طول اين مدت چگونه با آن برخورد شده است؟
آقاي جعفري جلوه، شما همواره حامي بزرگ فيلمسازان جوان بوده‌ايد. آيا عملكرد حال حاضر را ما مي‌بايست نوعي حمايت تلقي كنيم؟
چرا مديريت‌هاي زير مجموعه معاونت سينمايي كشور پاسخگوي نيازهاي فيلمسازان اين عرصه نيستند؟
چرا در دولت جوان نهم به انديشه‌هاي نو در عرصه فيلم كوتاه توجهي نمي‌شود؟
در اين نامه آمده است: آقاي جعفري جلوه در دو سال گذشته حرف‌هاي زيادي شنيديم . بد نيست شما هم بدانيد. گفته‌اند اصلا فيلم كوتاه در جشنواره فيلم فجر چه كار مي‌كند؟ به انجمن فيلم كوتاه چه ارتباطي دارد؟ و در شكل ديگري گفته‌اند اعتراض كنيد، تحريم كنيد، مطبوعاتي كنيد. نامه سرگشاده بنويسيد. به بالاتري‌ها بنويسيد.
در پايان مي‌خوانيم: اما اين صنف كه عمده افراد آن، اين حرفه را از دانشگاه ياد گرفته‌اند و براي اين مهم تحصيل كرده‌اند، ضرورت گفتگو و تجديد نظر در آئين‌نامه جشنواره فيلم فجر را در نگاه مديريتي دقيق حضرتعالي مي‌طلبند، و در آستانه مهمترين رويداد سينمايي كشور افكار عمومي را شاهد مي‌گيريم و از شما پاسخي صريح در اين مورد مي‌خواهيم. مي‌دانيم امسال دير است اما اقدام ما براي سال آينده زود است و فرصت براي عمل كرد و بررسي كارشناسي بسيار؛ و قطعا اثر گذار. پيشاپيش از حسن توجه‌تان سپاسگزاريم.


 

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1387ساعت 9:2  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

«حامد بهداد» در فصل تظاهرات انقلابي جلوي دوربين رفت؛

 تازه‌ترين عكس‌ها و اخبار از فيلم جديد «فرزاد مؤتمن»        
 
 فرزاد موتمن و گروه توليد فيلم «بيداري» مشغول فيلمبرداري صحنه‌هاي مربوط به انقلاب و تظاهرات‌هاي خياباني اين فيلم هستند.
 
 
در صحنه‌هاي انقلابي فيلم «فرزاد مؤتمن»، حامد بهداد به همراه بيش از 200 هنرور بازي دارند. سكانس‌هاي مربوط به زمان انقلاب «بيداري» از جلوه هاي ويژه ميداني فراواني برخوردار است و از چند تانك و نفربر در آنها استفاده خواهد شد.
تاكنون بيش از 60 درصد از اين پروژه سينمايي كه جزو مجموعه فيلم‌هاي سي‌امين سال انقلاب به حساب مي‌‌آيد، جلوي دوربين رفته است. نيكي كريمي ، شقايق فراهاني ومهدي احمدي ديگر بازيگران اصلي «بيداري» هستند.
فيلمنامه «بيداري» را كريم هاتفي‌نيا و سعيد حاجي‌ميري به نگارش درآورده‌اند كه مضموني مرتبط با سي‌سال انقلاب اسلامي ايران دارد.
«بيداري» داستان زني به نام زهرا است كه حافظه اش از زماني كه براي آخرين بار دختر 6 ساله اش ياسمن را ديده، متوقف شده است. اكنون پس از گذشت 24 سال از آن اتفاق، حافظه زهرا بازگشته و او قصد دارد دختر گمشده‌اش را بيابد اما همه نشاني‌هايي كه به ياد دارد به كلي تغيير كرده است...
نيره فراهاني، كيهان ملكي، هوشنگ قوانلو، مريم كاوياني، مهوش وقاري، افسانه ناصري، حسين محب‌اهري، رويا جاويدنيا، فلور نظري، فرحناز منافي‌ظاهر، رضا نوروزي، شيوا خنياگر، رويا ميرعلمي، مريم رهبري، پروين ميكده، حبيب اللهياري، عليرضا رياحي، سعيد عراقي و اميرحسين صديق ساير بازيگران جديدترين فيلم مؤتمن محسوب مي‌شوند.
ساير عوامل بيداري عبارتند از:
عليرضا زرين دست (مدير فيلمبرداري)، سعيد هاشمي (مجري طرح و مديرتوليد)، پرويز آبنار (مدير صدابرداري)، علي نصيري‌نيا (طراح صحنه و لباس)، سودابه خسروي (طراح گريم)، محمدعلي جناب (برنامه ريز و دستيار اول كارگردان)، سميرا برادري (منشي صحنه)، كوروش سيگارودي (دستيار اول فيلمبردار) و علي ملكي (مشاور كيفي توليد ديجيتال)، سيدامير سيدابراهيمي (مديرتداركات) و مهدي خسروجردي (مدير پشتيباني فني و توليد) از جمله عوامل سازنده فيلم «بيداري» هستند.
«بيداري» از مجموعه فيلم‌هاي سي‌امين سال انقلاب است كه توسط سازمان سينمايي سبحان با حمايت و مشاركت بنياد سينمايي فارابي توليد مي‌شود و از جمله فيلم‌هايي به حساب ‌مي‌‌آيد كه جشنواره منتظر آنها خواهد ماند.
+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 16:18  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

جشنواره فجر

    دانشجويان و شب‌خوابي در صف پيش‌فروش بليت‌هاي جشنواره

دانشجوياني كه بعضي از آنها از روزهاي قبل در صف خريد بليت‌هاي جشنواره بوده‌اند، با روشن كردن آتش در خيابان‌ها خوابيده‌اند.

شروع پيش فروش بليت‌هاي دانشجويان در سومين روز پيش فروش بليت‌هاي جشنواره باعث شلوغي و ازدحام عجيبي در حوالي سينما فلسطين (سينماي رسانه‌هاي جمعي) شده است.
دانشجوياني كه بعضي از آنها از روزهاي قبل در صف بوده‌اند و با روشن كردن آتش در خيابان‌ها خوابيده‌اند از امروز خريد بليت را شروع كرده‌اند و صف‌هاي دانشجويان تا چند صد متر دورتر از سينما از هر طرف گسترده شده است.
به گزارش فارس، البته با توجه به حضور نيروي انتظامي هيچ اتفاق و درگيري فيزيكي در اين صف‌ها رخ نداده است اما شلوغ بودن بيش از حد پياده رو خيابان طالقاني در مقابل سينما فلسطين عبور و مرور را بسيار سخت كرده است. اما درون سينما نظم و ترتيب بيشتري حكم‌فرماست ودانشجويان پس از گرفتن نوبت مقابل در ورودي منتظر نوبت خود مي‌مانند و در طول اين مدت از بين گروه‌هاي چهارگانه مسابقه سينماي ايران يا گروه‌هاي سه گانه مسابقه سينماي بين‌الملل آثار مورد نظر خود را انتخاب مي‌كنند.
بعضي از دانشجويان از كند بودن سيستم فروش بليت‌ها گله‌مندند اما واقعيت اين است كه ازدحام بيش از حد سالن سينما فلسطين مانع افزايش سرعت در فروش بليت‌ها مي‌شود.

* شفيعي: ‌ ديروز و امروز 24100 قطعه بليت فروخته شد
محمد شفيعي مدير فروش بليت‌هاي جشنواره و مدير برنامه‌ريزي و فناوري بنياد سينمايي فارابي در گفت و گویی در مورد تعداد بليت‌هاي فروش رفته در طول روزهاي پيش فروش گفت: در روز گذشته كه اختصاص به خبرنگاران و هنرمندان بود 17 هزار قطعه بليت به فروش رفت كه البته سقف تعيين شده براي اين روز 30 هزار بليت بوده است و از ساعت 8 صبح امروز تا به حال 4 هزار قطعه بليت در بخش مسابقه سينماي ايران فروخته شده و كل بليت‌هاي فروخته شده در امروز تا به حال 7 هزار و 100 قطعه بليت بوده است و ما پيش بيني مي‌كنيم امروز حدود 10 هزار بليت به فروش برسد.
وي در مورد تعداد سينماها و ظرفيت سالن‌ها گفت: تعداد سينماها و ظرفيت‌ سالن‌ها با سال‌هاي گذشته تفاوتي نداشته اما گستردگي جغرافيايي سالن‌ها بيشتر شده و به همين خاطر بليت‌ها در تعدادهاي كمتري در هر سينما فروخته مي‌شود.
شفيعي در مورد تعداد كل بليت‌هايي كه در جشنواره به فروش مي‌رسد، گفت : 130هزار بليت در بخش مسابقه سينماي ايران و 9 هزار قطعه بليت در بخش سينماي بين‌الملل پيش فروش مي‌شود كه اين تعداد حدود 60 درصد از بليت‌هاي جشنواره است و 40 درصد باقيمانده بليت‌ها در روز نمايش فيلم در گيشه فروخته مي‌شود.
وي در ادامه افزود: ديروز 3 هزار بليت از بليت‌هاي پيش بيني شده براي هنرمندان و خبرنگاران در پايان روز فروخته شد اما با توجه به استقبال دانشجويان از جشنواره بين المللي فيلم فجر بعيد به نظر مي‌رسد امروز و فردا اين موضوع تكرار شود. 

بليت‌هاي سينما ماندانا و سينما فرهنگ تمام شده و به نظر مي‌رسد گروه D با فيلم‌هاي امشب شبه مهتابه،‌ پنالتي، ترديد، زمزمه بودا، صندلي خالي، عيار 14 و هفت و پنج دقيقه پرفروش‌ترين گروه در ميان گروه‌هاي مسابقه سينماي ايران باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم بهمن 1387ساعت 16:6  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

گزارشی از اوضاع و احوال اولین روز پیش فروش بلیت جشنواره 27 فیلم فجر؛

اگر امروز برای حضور در صف‌ها می‌روید؛ لیست فیلم‌ها و جدول‌ها و قیمت‌ها را این جا بیابید

اگر امروز برای حضور در صف‌ها می‌روید؛ لیست فیلم‌ها و جدول‌ها و قیمت‌ها را این جا بیابید

 پس از دو روز تاخیر پیش فروش بلیط‌های بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سینما «فلسطین» آغاز و با استقبال بسیاری مواجه شد، به شکلی که در همان ساعات اولیه کلیه بلیط‌ها پیش فروش شدند، هر چند که همان طور که انتظار می‌رفت سهم اهالی رسانه اندک‌تر از هنرمندان بود.دیگر سال‌هاست که هیچ جشنواره‌ای در ایران شور و حال گذشته را ندارد. این را همه می‌دانند. خیلی‌ها به جای آنکه مرارت ایستادن در صف‌های طولانی را به جان بخرند‌،‌ ترجیح می‌دهند منتظر بمانند تا فیلم‌ها به اکران عمومی در آیند. سی‌دی اثر هم اگر منتشر شد که دیگر نور علی النور است. با این حال اما جشنواره فیلم فجر همچنان برای هنرمندان، دانشجویان، اهالی رسانه و مطبوعات اتفاق مهمی است. آنقدر مهم که حاضر می‌شوند در سرمای بهمن ماه هر مرارتی را به جان بخرند تا در جشنواره‌ای حضور داشته باشند که مهم‌ترین رویداد سینمایی ایران است. کاستی‌هایش هم هر چه باشد، مهم نیست دلمان انگار به همین خوش است. اما صبح دیروز ـ پنجم بهمن‌ماه ـ سینما فلسطین میزبان هنرمندان بود و چهره‌هایی چون حبيب رضايي، حسام‌ نواب‌صفوي، مهتاب كرامتي، بيژن امكانيان، بيوك ميرزايي، كامران ملكي، شهرام مكري، شيرين بينا و سایر هنرمندان طی دو ساعت کلیه بلیط‌ها را خریداری کردند. از آنجا که هنرمندان اولین گروهی بودند که امکان خرید بلیط‌ها را به‌دست آوردند، این امکان را یافتند تا بلیط سینماهای دلخواه خود را تهیه‌ کنند که سینماهای فرهنگ و آزادی از جمله آن بود، به شکلی که زمانی که نوبت اهالی رسانه رسیده بود تمامی بلیط‌های این سینماها به فروش رفته بود. البته پيش‌فروش بليت هنرمندان اگرچه با نظم نسبي همراه بود، اما علي‌رغم آنچه اعلام شده بود به‌جاي شروع در ساعت 8 پيش‌فروش اين بليت‌ها نزديك به ساعت 10:30 صبح آغاز شد و تا پيش از ساعت 9 نيز مراجعان در خارج از سالن سينما به انتظار نشسته بودند كه به‌علت همين مسئله و سردي هوا برخي گله‌مند بودند. در این میان نمی‌توان از تمهیدات برگزار کنندگان جشنواره برای جلوگیری از ازدحام گذشت. بلیط‌های جشنواره از طریق 20 باجه و به شکل کامپیوتری به فروش می‌رفتند و این نظم و انضباط بیشتری به خرید‌ها داده بود، اگرچه تایید بلیط‌ها خود مدت زمانی طولانی را تلف می‌کرد.همان‌طور که انتظار می‌رفت، تعدادی از سینماها با استقبال فراوانی روبه‌رو بودند و در این میان برخی دیگر از سینماها از جمله مجموعه فرهنگی و هنری «زندگی» چندان مورد توجه مخاطبان نبود، در این میان فیلم‌های گروه‌هایی با استقبال بیشتری روبه‌رو می‌شد. البته درخواست برای دریافت بلیط‌های بخش بین‌الملل از همه کمتر بود. در این میان دانشجویان از دیروز با تشکیل گروه‌هایی اقدام به ثبت نام برای خرید بلیط کرده و تعدادی نیز از دیروز در صف ایستاده بودند تا صبح برای دریافت بلیط‌ها آماده باشند. قيمت اعلام شده بليت‌ها نيز براي فيلم‌هاي بخش مسابقه ملي، مسابقه فيلم‌هاي اول‌ و دوم و مرور سينماي ايران در سانس‌هاي اول و دوم سه‌هزار تومان و در سانس‌هاي سوم تا پنجم چهار‌هزار تومان اعلام شده است. همچنين بهاي بليت فيلم‌هاي ويديويي، فيلم‌هاي بخش سينماي جهان و كوتاه و مستند در سانس‌هاي اول و دوم دو هزار تومان و در سانس‌هاي سوم تا پنجم سه‌هزار تومان خواهد بود. در چهار گروه‌ اعلام شده براي بخش مسابقه‌ سينماي ايران در هر گروه بين 7 تا 8 فيلم به نمايش درمي‌آيند. در گروه A فيلم‌هاي «بيست» عبدالرضا كاهاني، «پاي پياده» فريدون حسن‌پور، «پستچي سه‌بار در نمي‌زند» حسن فتحي، «حيران» شاليزه عارف‌پور، «كودك‌ و فرشته» مسعود نقاش‌زاده، «هر شب‌تنهايي» (خارج از مسابقه) رسول صدرعاملي و «وقتي همه خوابيم» بهرام بيضايي به نمايش در خواهند‌ آمد. در گروه B نيز علاقه‌مندان مي‌توانند به تماشاي فيلم‌هاي «بي‌پولي» ساخته حميد نعمت‌اله، «زادبوم» اثر ابوالحسن داودي، «زماني براي دوست‌داشتن» به‌كارگرداني ابراهيم فروزش، «سايه وحشت» (خارج از مسابقه)، «شبانه‌روز» به كارگرداني كيوان علي‌محمدي و اميد بنكدار، «موش» اثر شاهد احمد‌لو و «ميزاك» ساخته‌ علي لياستاني بنشينند. در گروه C هم فيلم‌هاي «به كبودي ياس» ساخته جواد اردكاني، «چهره‌به‌چهره» اثر علي ژكان، «دوزخ، برزخ، بهشت» اثر بيژن ميرباقري، «سوپر‌استار» ساخته تهمينه ميلاني، «شكارروباه» (خارج از مسابقه)، «صداها» ساخته فرزاد موتمن، «ملك سليمان»به كارگرداني شهريار بحراني و
«موج سوم» (خارج از مسابقه) به نمايش درخواهد آمد.
در گروه ‌D نيز «امشب شب‌ مهتابه» به كارگرداني محمد هادي كريمي، «پنالتي» ساخته انسيه ‌شاه‌حسيني، «ترديد» اثر واروژ كريم‌مسيحي، «زمزمه بودا» (خارج از مسابقه)، «صندلي خالي» سامان استركي، «عيار 14» اثر پرويز شهبازي و «هفت‌ وپنج دقيقه» به كارگرداني محمدمهدي عسگر‌پور به نمايش در خواهد آمد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم بهمن 1387ساعت 17:2  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

فیلم های مختلف سینمایی در مراحل مختلف تولید

گزارش فارابي از 128 فيلم ايراني در مراحل مختلف توليد

 تا اول دي ماه سال جاري،128 فيلم سينمايي در مراحل توليد و پيش از توليد

سينماي ايران قرار دارند كه اين آمار نشان مي‌دهد با نزديك شدن به زمان برگزاري

 جشنواره روند توليد افزايش محسوسي يافته است.

به نقل از روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، بر اساس گزارش واحد پشتيباني توليد اين بنياد، از ميان آثار امسال (كه از اداره ارزشيابي و نظارت بر سينماي حرفه اي معاونت امور سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پروانه ساخت دريافت كرده‌اند)، 23 فيلم آماده نمايش،20 فيلم در مرحله صداگذاري، 6 فيلم در مرحله تدوين، 12 فيلم در مرحله فيلمبرداري و 63 فيلم در مرحله پيش از توليد هستند و 4 فيلم اكران شده است.

فیلم های آماده نمایش:
"وقتي همه خوابيم" ساخته بهرام بيضايي، "حيران" ساخته شاليزه عارف پور ، "محافظ" ساخته محمد جواد كاسه ساز ، "يك اشتباه كوچولو" ساخته محسن دامادي، "كتاب قانون" ساخته سيد مازيار ميري، "چهره به چهره" ساخته علي ژكان، "نيلوفر" ساخته سابين ژمايل، "نامزد آمريكايي من" ساخته داود توحيدپرست، "پاتو زمين نذار" ساخته ايرج قادري، "خروس جنگي (تلخ و شيرين)" ساخته مسعود اطيابي، "سوپر استار" از تهمينه ميلاني، "يك وجب از آسمان" ساخته علي وزيريان ، "آنسوي رودخانه" ساخته عباس احمدي مطلق ، "صندلي خالي" ساخته سامان استركي، "مي‌زاك" از حسين علي ليالستاني ،"پوسته" از مصطفي آل احمد،"صداها" ساخته فرزاد موتمن ، "بيست" ساخته عبدالرضا كاهاني، "تاكسي نارنجي" از ابراهيم وحيد زاده، "امشب شب مهتابه" ساخته محمدهادي كريمي، "پسر تهراني" از كاظم راست گفتار، "كيش و مات" ساخته محمد حيدري و "چشمك" ساخته جهانگير جهانگيري 

فیلم هایی که در مرحله صداگذاری هستند: 
"ملك سليمان" از شهريار بحراني ، "عيار 14" از پرويز شهبازي، "هفت و پنج دقيقه" از محمدمهدي عسگرپور، "لاك پشت ها" از ابوالحسن داودي، "درباره الي" از اصغر فرهادي، "پاداش" از كمال تبريزي" ، "نظام از راست" ساخته محمدرضا ورزي، "فرزند صبح" ساخته بهروز افخمي، "بي پولي" از حميد نعمت ا... ، "دوزخ, برزخ بهشت" از بيژن ميرباقري، "پستچي سه بار در نمي زند" ساخته حسن فتحي ، "گزارش مريم" ساخته اسماعيل براري، " بيرون آوردن مردگان" از جواد افشار، "آنسوي پرچين" ساخته محسن محسني‌نسب،"حريم" ساخته سيدرضا خطيبي سرايي، "كودك و فرشته" از مسعود نقاش زاده، "پاي پياده" از فريدون حسن پور، "پنالتي" از انسيه شاه حسيني و "دو خواهر" از اصغر بانك قرار دارند.
ضمنا فيلم "رقص با رويا" ساخته محمود كلاري در مرحله صداگذاري متوقف است.

فیلم هایی که در مرحله تدوین هستند:
"ترديد" ساخته واروژكريم مسيحي، "اخراجي ها" 2 ساخته مسعود ده‌نمكي ،"شبانه روز" ساخته كيوان علي محمدي ، "لالايي" ساخته منيژه حكمت ،"دلخون" ساخته محمدرضا رحماني ،"بار هستي" ساخته امير قويدل ، در مرحله تدوين به سر مي‌برند.


فيلم هاي مرحله فيلمبرداري نيز عبارتند از:
"بي خوابي" ساخته محمد جعفر باقري‌نيا ، "به كبودي ياس" ساخته جواد اردكاني، "برخورد خيلي نزديك" ساخته اسماعيل ميهن دوست ، "پريشاني" ساخته سياوش اسعدي، "كارناوال مرگ" ، "پسر آدم دختر حوا" ساخته رامبد جوان ، "تهران در جست و جوي زيبايي" ساخته ( داريوش مهرجويي ، مهدي كرم پور و سيف الله داد) ، "شكارچي" از رفيع پيتز ، "راه آبي ابريشم" از محمد بزرگ نيا و "نفوذي" از جمال شورجه.
همچنين فيلم‌هاي "در شب عروسي" ساخته رضا قهرماني ، "نطفه شوم" ساخته كريم آتشي در مرحله فيلمبرداري متوقف هستند.

توضیحات:
ساير فيلم‌هاي اين فهرست (63 عنوان ) در مرحله پيش از توليد هستند كه از اين تعداد پيش توليد 36 فيلم آغاز شده است.
فيلم‌هاي "مانگديم" از حسين محجوب ، "باورم كن" از حسين پور – جهاندخت خادم و "باد گاهي مي‌وزد" از فيما امامي در مرحله پيش توليد متوقف شده است.
فيلم‌هاي "دعوت" ساخته ابراهيم حاتمي كيا، "دلداده" ساخته قدرت الله صلح ميرزايي ، "چارچنگولي" ساخته سعيد سهيلي و "ده رقمي" ساخته همايون اسعديان به اكران عمومي درآمده‌اند.


+ نوشته شده در  شنبه هفتم دی 1387ساعت 9:22  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

بنابر نظرسنجي جشنواره پروين از 130 چهره علمي، فرهنگي‌وهنري اعلام شد؛

«مادر» بهترين فيلم تاريخ سينماي ايران با موضوع زن

 بنابر نظرسنجي جشنواره فيلم پروين اعتصامي از 130 چهره علمي، فرهنگي ‌وهنري

 فيلم «مادر» ساخته مرحوم علي‌ حاتمي به عنوان بهترين فيلم تاريخ سينماي ايران

 با موضوع زن انتخاب شد.

به نقل از ستاد خبري چهارمين جشنواره فيلم پروين اعتصامي در يك نظرسنجي از چهره‌هاي برجسته علمي، فرهنگي و هنري «مادر» اثر زنده‌ياد علي حاتمي به عنوان بهترين فيلم تاريخ سينماي ايران با موضوع زن و نقش زنان در جامعه انتخاب شد .
بنا بر اين گزارش، دبيرخانه چهارمين جشنواره فيلم پروين در يك نظرسنجي از 130 چهره برجسته علمي ، فرهنگي و هنري، «مادر» را با كسب اكثريت آرا به عنوان بهترين فيلم با موضوع زن در تاريخ سينماي ايران معرفي كرد و اعلام نمود در مراسم اختتاميه اين جشنواره از اين اثر به ياد ماندني تقدير خواهد كرد.
در اين نظرسنجي «باشو غريبه‌ كوچك» ساخته بهرام بيضايي و «زير پوست شهر» ساخته رخشان بني‌اعتماد حائز رتبه‌هاي دوم و سوم شدند.
بر اساس اين گزارش، جمعه 6 دي 87 آيين اختتاميه چهارمين جشنواره فيلم پروين در سالن انديشه حوزه هنري تهران برگزار خواهد شد.
در اين مراسم هيأت داوران اين جشنواره شامل كمال تبريزي ، رويا تيموريان ، پريوش نظريه ، محمدرضا اصلاني و وحيد نصيريان برگزيدگان اين رويداد را در بخش‌هاي نيلوفر زرين، نيلوفر سيمين، ويژه، پرتره و قاب سبز معرفي خواهند نمود .
چهارمين جشنواره فيلم پروين با حضور 130 فيلم كوتاه و نيمه بلند 30 آذر تا 6 دي به همت معاونت سينمايي، نهاد رياست جمهوري شهرداري تهران ،بنياد سينمايي فارابي، سازمان ملي جوانان ، مركز سينماي مستند و تجربي ، بانك اقتصاد نوين ،undp ، موسسه نيكوكاري مهر آفرين و پايگاه خبري فيلم كوتاه در تهران بر پا شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی 1387ساعت 9:6  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

هدیه تهرانی کجاست؟

هدیه تهرانی این روزها کجاست و چه می‌کند؟/از ساختمان سازی تا حضور احتمالی در یک سریال

هدیه تهرانی این روزها کجاست و چه می‌کند؟/از ساختمان سازی تا حضور احتمالی در یک سریال

پنج‌شنبه بعدازظهر در میان مهمانان مراسم افتتاحیه خصوصی نمایشگاه عکس‌های رضا کیانیان، حضور یک چهره خاص بیش از بقیه به چشم می‌آمد؛ کسی که مثل همیشه در سکوت و با ظاهری عادی آمد و البته تنها چند دقیقه‌ای ماند و خیلی زود هم رفت. هرچند همین حضور اندک هم از چشم حاضران در نمایشگاه دور نماند و بعد از مدت‌ها، تصویری از او بر قاب عکاسان ثبت شد. هدیه تهرانی سال‌هاست که چنین رویه‌ای گزیده است.

برای خواندن ادامه مطالب روی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم آذر 1387ساعت 13:53  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

کار جدید مسعود کیمیایی

نخستین فیلم اپیزودیک کیمیایی در بیست و پنجمین تجربه کارگردانی

"محاکمه در خیابان" بیست و پنجمین فیلم سینمایی مسعود کیمیایی در مقام کارگردان است که بر اساس طرحی از اصغر فرهادی در قالبی اپیزودیک مقابل دوربین می‌رود. 
"محاکمه در خیابان" تازه‌ترین پروژه سینمایی فیلمساز پیشکسوت ایرانی است که خبر صدور پروانه ساخت آن امروز منتشر شد تا فیلم وارد فازی تازه از مرحله پیش‌تولید شود.
طرح اولیه فیلمنامه را فرهادی به کیمیایی ارائه داده و خالق "قیصر" خود آن را بازنویسی کرده است. "محاکمه در خیابان" قصه یک خطی و سرراست ندارد و طبق اعلام دست‌اندکاران تولید، بخش عمده آن در خیابان فیلمبرداری می‌شود.
کیمیایی اغلب فیلم‌های اخیرش را بر اساس فیلمنامه‌های خود ساخته و ترکیب فرهادی به نمایندگی از نسل جدید سینما با کارگردانی باسابقه و سرشناس اتفاقی نو و جالب توجه را در سینمای ایران رقم خواهد زد.
فیلم سینمایی "رئیس" ساخته مسعود کیمیایی تابستان پارسال روی پرده سینماهای تهران و شهرستان‌ها رفت و اکرانی موفق داشت.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم آذر 1387ساعت 14:22  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

خبر جالب از گلزار

             گلزار مربي تيم واليبال ارتعاشات صنعتي شد

محمدرضا گلزار كه پيش از اين در تيم واليبال هنرمندان حضور داشت، ديروز با حضور در فدراسيون واليبال با امضاء قرارداد رسمي به سمت مربي بدنساز تيم واليبال ارتعاشات صنعتي منصوب شد.
وي قرار است در كنار علي ‌پورعروجي و رضا ابراهيمي مربيان فني اين تيم در ليگ برتر باشگاه‌هاي ايران حضور پيدا كند.
تيم ارتعاشات صنعتي با هشت امتياز در رده دوازدهم ليگ برتر قرار دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم آذر 1387ساعت 13:29  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

!!!!!!!!فقط این یک خبر را کم داشتیم

                               میترا حجار نمی خواهد از قافله عقب بماند!

 

                              

 

بعد از شاهکار حضور بی حجاب گلشیفته در فیلم پیکره دروغها که  جنجالهائی به پا کرد اکنون خبر از اکران غریب الوقوع فیلمStellina Blue بابازی میترا حجار بازیگر مشهدی سینمای ایران در ینگه دنیا به گوش میرسد !

میترا حجارمتولد۱۳۵۵ ودیپلم ریاضی فیزیک او به تهران برای ادامه تحصیل رفت که بطور اتفاقی  به عرصه سینما وارد شد با فیلمهای متولد ماه مهر -اعتراض- سگ کشی وزمستان است به شهرت رسید وبا رفیع پیتز(کارگردان مشهدی الاصل) برای تبلیغ  ودریافت جایزه های جهانی فیلم زمستان است به خارج از مرزها رفت پس از حضور در ینگه دنیا ماندگار شد(۲۰۰۵) وسپس در فیلمهای اسمیت۱ و۲ بازی کرد در  یکی از این تله فیلمها همبازی شهره آغداشلو بود که او میترا را به ماندن علاقه مند کرد ومیترا بالآخره ماندگار شد!

با ماندگاری میترا حجار وگل شیفته فراهانی و خبر هایی حاکی ازمهاجرت قریب الوقوع نیکی کریمی وفاطمه معتمد آریا وهدیه تهرانی ولیلا حاتمی و... به گوش میرسد این در حالیست که مسولان وزارت ارشاد در خواب خرگوشی هستند روزنامه ها هم دنبال گرفتن گاف از وزرای دولت!....

این(بازیگران) سرمایه های ملی ما هستند که با پول بیت المال و حمایت مردمی به این  درجه رسیدند ویکی یکی جذب کوره هالیوود میشوند وتا چند سال دیگر از بازیگر با تجربه خبری نخواهد بود وسینمای ایران رسمآ ورشکسته خواهد شد. ای کاش یک نفر فریاد ناتوی فرهنگی را جدی بگیرد واین طفل یتیم(فرهنگ) را دایگی کند.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هفتم آبان 1387ساعت 9:21  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

!!!!!یه کم انتقاد

" کنعان " تا ۵ دی ماه در سینما آزادی می ماند

فیلم سینمایی " کنعان " به کارگردانی مانی حقیقی تا ۵ دی

ماه روی پرده سینما آزادی خواهد ماند

ترانه علیدوستی و بهرام رادان - کنعان

 

به دليل پرفروش بودن فيلم سينمايي «كنعان» ،روند اكران آن در سينما آزادي

تا 5 دي ادامه خواهد داشت .ضمن اين كه از اين هفته اكران «چارچنگولي»

به جاي «سه زن» در سينما آزادي قطعي است.


بنا بر اين گزارش، با پايين آمدن كف فروش فيلم‌هاي روي پرده، خواستگار محترم،

 دلداده، دلشكسته در گروه‌هاي قدس، آفريقا و آوازگنجشك‌ها به اكران

 عمومي در مي‌آيند.

 

.............................................................................................

ctt:بعضی وقتها اتفاقات جالبی در سینماهای کشور ما انجام می شود که

 فقط و فقط در کشور مااتفاق می افتد،به عنوان مثال در اکثر کشورهای صاحب

 نام ، فیلم های روی پرده حداکثر۸ هفته اکران می شوند و اگر هم مورد توجه

 قرار گیرند در نهایت ۱ هفته به آن اضافه می کنند

ولی در کشور ما حداقل مدت اکران یک فیلم حدود ۱۰ هفته می باشد که این

موضوع زیاد نمی تواند به کام سینما دوستان خوش بیاید،در ضمن این رو هم فرامش

 نکنیم که فیلمهای زیادی هستند که در نوبت اکران قرار می گیرند ولی به دلیل

 همین نوبت اکران تهیه کنندگان و کارگردانان این فیلم ها دچار مشکل می شوند.

به عنوان مثال چرا باید فیلم کنعان که زیاد هم از نظر محتوا و داستان قوی نیست

و شاید دلیل فروش بالای آن حضور بازیگران مطرح سینمای ایران باشد باید تا ۵ دی

روی پرده سینماهاباشد؟ 

و یا می توان به فیلم همیشه پای یک زن در میان است اشاره کرد که حدود ۴ ماه

در اکران بود،مگر سینمای ما دچار کمبود فیلم می باشد؟

در هر صورت ctt برای بهتر شدن اوضاع سینمای کشور آرزوی موفقیت می کند

شما دوستان هم می توانید نظرات خود را پیرامون این مطلب به ما انتقال دهید.

  

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آبان 1387ساعت 13:13  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

خروج سینما " کانون " از چرخه اکران

سینما کانون ( خیابان خالد اسلامبولی) از چرخه اکران خارج شد.

ایسنا: سینما  " کانون " با تغییر کاربری ، از چرخه اکران سینمای تهران خارج شد.

این اتفاق از ۶ ماه قبل و در سکوت خبری رخ داد.

در حال حاضر این سینما که از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته به دلیل تغییر کاربری ( به

جای آنکه فیلمهای مناسب سن کودک و نوجوان را اکران کند ، فیلمهای مخصوص

بزرگسالان را اکران می کرد ) تعطیل شده و دیگر راه اندازی نشده است.

سخن مهدی باقری ( معاونت تولیدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) :

دلیل تعطیلی این سینما مطلوب نبودن وضعیت سینمای کودک است. ما نمی توانستیم

فیلمهای کودکان و نوجوانان را اکران کنیم و با تغییر کاربری ، این سالن برای همیشه

تعطیل شد!

 

Ctt:

یکی دیگر از دلایل تعطیلی سینما کانون این است که " سینما کودک " از کانون به

" سینما آزادی " منتقل شد ویکی از سالن های سینما آزادی به کودکان اختصاص دارد که

الان نیز فیلم کلاه قرمزی و سروناز در این سالن اکران می شود.

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و ششم آبان 1387ساعت 12:59  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

تازه ترین اخبار از گلشیفته فراهانی

                سخنان صریح گلشیفته درآمریکا : من کارغیرقانونی نکردم

                         

شبی با داریوش مهرجویی» نام برنامه ای بود که به همت بخش مطالعات خاورنزدیک دانشگاه لس آنجلس و به افتخار این فیلمساز سرشناس ایرانی برگزار شد. پس از نمایش فیلم «درخت گلابی» ازساخته های سال ۱۹۹۸ این فیلمساز، او و بازیگر نقش اول فیلم، گلشیفته فراهانی به پرسش های حاضران در مورد این فیلم و مسائل مربوط به سینمای ایران، مشکلات تهیه فیلم در ایران و مشکل سانسور پاسخ دادند.

داریوش مهرجویی که درطول سال ها بیش از۴۹ جایزه سینمایی در جشنواره های مختلف ایرانی و جهانی به دست آورده است، از سردمداران سینمای روشنفکرانه و موج نو ایران به شمار می رود و بیشتر فیلم های او، اندیشمندانه، فلسفی و تفکربرانگیز است و موضوعات آن از میان برگزیده ای ازآثار ادبی، داستانی و نمایشنامه های نویسندگان ایرانی و غیر ایرانی انتخاب شده است.اهدای یک جایزه سینمایی به فیلم «گاو» ساخته داریوش مهرجویی در فستیوال ونیز در سال ۱۹۶۹، درحقیقت آغازی بود برای تولد سینمای نوین و هنری ایران از دیگر آثار مهرجوئی، که در طول سال ها بیش از ۶۸ فیلم سینمایی ساخته است ، فیلم «آقای هالو» یکی ازپرفروش ترین فیلم های آن دوران ، فیلم «پستچی » با بازپردازی سیاسی و کنایه آمیز از کتاب «ووی زک» کارل بوکنر، «دایره مینا» یکی از مورد توجه ترین آثار این فیلمساز در خارج از ایران و کمدی «اجازه نشین ها» است

تازه ترین فیلم این فیلمساز، «سنتوری» با توقیف جنجال برانگیز همراه بود که به دنبال آن ،گلشیفته فراهانی بازیگر نقش اول این فیلم پس از بازی درفیلم هالیوودی «مجموعه دروغ ها» به کارگردانی ریدلی اسکات ظاهرا تصمیم به مهاجرت از ایران گرفت. این نخستین بار است که گلشیفته فراهانی، پس از حضور بدون روسری بر روی فرش قرمز فیلم «مجموعه دروغ ها» در یک مکان عمومی حضور پیدا می کند.

گلشیفته دربخش پرسش و پاسخ پس از اتمام نمایش فیلم «درخت گلابی» به دعوت داریوش مهرجوئی به روی صحنه آمد و مورد تشویق شدید حاضران قرار گرفت، سپس حاضران با استفاده از حضور او درسالن به گرفتن عکس و طرح سئوالات مختلف از او پرداختند.

گلشیفته فراهانی در مقابل این سئوال که آیا او درغرب خواهد ماند و یا اینکه به ایران باز خواهد گشت به حاضران گفت:« آدم از فردا هیچ خبری ندارد. شاید این حرف کمی فلسفی باشد ولی من کلا در زندگی سعی می کنم به فردا فکر نکنم. در واقع مسئله ای که برای من پیش آمد به خاطر رفتن روی فرش قرمز بدون روسری بود که شاید اولین باری بود که بعد از انقلاب یک هنرپیشه زن ایرانی این کار را می کرد. مسئله این است که من کارغیرقانونی نکردم و قوانین هر کشوری تا آنجایی که مرزهای آن کشور هستند معنی دارند ولی بعد از آن دیگر معنی و مفهومی ندارد و همانطور که مهمان هایی که به ایران می آیند روسری سر می کنند ما هم می توانیم از ایران که بیرون آمدیم روسری سرمان نکنیم.»

این کلمات گلشیفته با تشویق شدید حاضران روبرو شد و او در ادامه این سخنان گفت:«به هر حال من همیشه یکی ازافتخاراتم این است که بتوانم یک سفیر خیلی خوبی برای ایران باشم برای اینکه به شدت عاشق ایران هستم و مطمئنم هیچکس به اندازه من برای ایران تبلیغ نکرده و نخواهد کرد. من همیشه گفته ام که ایران بهترین جایی است که یک فرد می تواند در آن زندگی کند و جایی است که یک نفر می تواند خوش بگذراند. در هر شرایطی و فردا هم همه چیز را مشخص می کند که چه خواهد شد. به هرحال من با پاسپورتم از ایران آمده ام و انشاءالله با همین پاسپورت هم به ایران بازخواهم گشت.»

با این وجود بنا بر گفته منابع مطلع، گلشیفته فراهانی نگران وضعیت پدر هنرپیشه و فیلمساز خود بهزاد فراهانی است که درحال حاضر وضعیت پخش سریال سی قسمتی که او برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی تهیه کرده نامعلوم

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387ساعت 8:47  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

آواز گنجشکها نماینده ایران در اسکار خواهد بود

هیات انتخاب نظرش را اعلام کرد؛

فیلم مجیدی، نماینده ایران در اسکار شد

فیلم مجیدی، نماینده ایران در اسکار شد

 

..................................................................................................................

فیلم‌های «اتوبوس شب» ساخته کیومرث پوراحمد ،«آواز گنجشک ها»

ساخته مجید مجیدی، «به همین سادگی» ساخته رضا میرکریمی‌ و «فرش ایرانی»

 نامزد معرفی به اسکار بودند.

.................................................................................................................

هیأت انتخاب معرفی نماینده سینمای ایران به هشتادویکمین مراسم متشکل از فاطمه معتمد آریا ،رسول صدرعاملی، علیرضا شجاع‌نوری، محمد سریر، محمد داودی، عزیزالله حاجی‌مشهدی، فرهاد توحیدی، محمد بزرگ‌نیا و امیر اسفندیاری ، پس از بحث و بررسی درباره پنج فیلم راه یافته به مرحل نهایی انتخاب ،آخرین ساخته مجید مجیدی را به عنوان نماینده سینمای ایران به اسکار 2009 معرفی کردند.

امیر اسفندیاری سخنگوی هیئت انتخاب درباره جمع بندی نقطه نظرات اعضاء گفت: «مجموعه سینمای ایران در سال گذشته فیلم‌های تأمل برانگیز کم نداشت و نزدیکی ارزش‌های سینمایی این فیلم‌ها انتخاب را دشوار کرده بود».

انتخاب واقعا سخت و فهرست نهایی فیلم‌ها بر پیچیدگی انتخاب افزوده بود و هرکدام از اعضاء هیئت فیلمی‌را دوست داشت و درباره شایستگی آن به عنوان نماینده ملی سینمای ایران سخن می‌گفت.

«فرش ایرانی» به عنوان مجموعه آفریده نام آورترین کارگردانهای سینمای ایران که اتفاقاً در باب نماینده هنر ملی ایران ساخته شده بود، «به همین سادگی» که غیرممکن‌ترین کار را از زاویه نمایش درونیات «زن مسلمان ایرانی» با هنرمندی ممکن ساخته بود، «آواز گنجشکها» که تصویری ناب از اشراق روح ایرانی را بر پرده نشانده بود و «اتوبوس شب» که بازتاب هنرمندانه روحیه صلح طلب ملت بزرگ ایران بود.

هیات انتخاب ضمن بازبینی جمعی فیلم‌ها، درباره ویژگیهای هر‌یک ساعت‌ها بحث کرد و افزون بر جنبه‌های فنی و هنری هر فیلم، افتخارات کسب شده هرکدام از آنها را در جشنواره های بین‌المللی مورد بررسی قرار داد و درباره قراردادهای پخش بین المللی آنها، و امکانات پخش کننده هر یک تفحص به عمل آورد.

حواشی مربوط به آفرینندگان هر اثر را که می‌توانست در توفیق آن مؤثر واقع شود به دقت بررسی کرد و سرانجام با توجه به جمیع عناصر مورد توجه، فیلم سینمایی «آواز گنجشکها» ساخته مجید مجیدی را به عنوان نماینده سینمای ایران برگزید. هیأت انتخاب که جز به حیثیت ملی نمی‌اندیشد امیدوار است که «آواز گنجشکها» نماینده شایسته ایران در گزینش بهترین فیلم خارجی جایزه اسکار باشد.

ctt نیز برای این فیلم ارزشمند و متفاوت مجیدی آرزوی موفقیت می کند

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم آبان 1387ساعت 10:26  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

فيلمهای سينماي ايران در مراحل مختلف توليد است!

در حال حاضر 114 فيلم سينماي ايران در مراحل مختلف توليد است

 

 

114 فیلم سینمایی تا اول آبان‌ماه 87 از اداره ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد پروانه ساخت گرفته و در مراحل تولید و پیش از تولید سینمای ایران قرار دارند. روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد بر اساس گزارش واحد پشتیبانی تولید بنیاد از میان آثار امسال 20 فیلم آماده نمایش، 12 فیلم در مرحله صداگذاری، 12 فیلم در مرحله تدوین، 9 فیلم در مرحله فیلمبرداری و 56 فیلم در مرحله پیش از تولید هستند و 2 فیلم نیز اکران شده است.

آماده نمایش:
"دلداده" قدرت‌الله صلح میرزایی، "حیران" شالیزه عارف‌پور، "محافظ" محمدجواد کاسه‌ساز، "یک اشتباه کوچولو" محسن دامادی، "کتاب قانون" سیدمازیار میری، "چهره به چهره" علی ژکان، "نیلوفر" سابین ژمایل، "نامزد آمریکایی من" داود توحیدپرست، "پاتو زمین نذار" ایرج قادری و "خروس جنگی" (تلخ و شیرین ) مسعود اطیابی. "سوپر استار" تهمینه میلانی، "یک وجب از آسمان" علی وزیریان، "آنسوی رودخانه" عباس احمدی‌مطلق، "صندلی خالی" سامان استرکی، "می‌زاک" حسین علی لیالستانی، "چار چنگولی" سعید سهیلی، "پوسته" مصطفی آل‌احمد، "صداها" فرزاد موتمن، "تاکسی نارنجی" ابراهیم وحیدزاده و "چشمک" جهانگیر جهانگیری.

صداگذاری:
"عیار 14" پرویز شهبازی، "هفت و پنج دقیقه" محمدمهدی عسگرپور، "امشب شب مهتابه" محمدهادی کریمی، "لاک‌پشت‌ها" ابوالحسن داودی، "پسر تهرانی" کاظم راستگفتار، "درباره الی" اصغر فرهادی، "کیش و مات" محمد حیدری، "پاداش" کمال تبریزی"، "نظام از راست" محمد ورزی و "دو خواهر" اصغر بانکی. همچنین "رقص با رویا" محمود کلاری و "گزارش مریم" اسماعیل براری در مرحله صداگذاری غیر فعال هستند.

تدوین:
"وقتی همه خوابیم" بهرام بیضایی، "فرزند صبح" بهروز افخمی، "پنالتی" انسیه شاه‌حسینی، "دوزخ، برزخ، بهشت" بیژن میرباقری، "کودک و فرشته" مسعود نقاش‌زاده، "بیست" عبدالرضا کاهانی، "حریم" سیدرضا خطیبی سرایی، "ملک سلیمان" شهریار بحرانی، " بیرون آوردن مردگان" جواد افشار، "بی‌پولی" حمید نعمت‌الله، "پای پیاده" فریدون حسن‌پور و "لالایی" منیژه حکمت.

فیلمبرداری:
"شبانه‌روز" امید بنکدار و کیوان علیمحمدی، "تردید" واروژکریم مسیحی، "آنسوی پرچین" محسن محسنی‌نسب ، "پستچی سه بار در نمی‌زند" حسن فتحی، "اخراجی‌ها 2" مسعود ده‌نمکی، "دلخون" محمدرضا رحمانی . همچنین "در شب عروسی" رضا قهرمانی، "کارناوال مرگ" رضا اعظمیان، "نطفه شوم" کریم آتشی در مرحله فیلمبرداری متوقف هستند.

سایر فیلم‌های این فهرست (59 عنوان) در مرحله پیش از تولید هستند که از این تعداد پیش‌تولید 34 فیلم آغاز شده است . فیلم‌های "مانگدیم" حسین محجوب ، "باورم کن" حسین‌پور و جهاندخت خادم و "باد گاهی می‌وزد" فیما امامی در مرحله پیش‌تولید متوقف شده‌اند.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم آبان 1387ساعت 10:32  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

آخرین خبرها از گلشیفته فراهانی

به راستی گلشیفته فراهانی راه درستی را انتخاب کرد؟

 

 

آخزین مصاحبه گلشیفته فراهانی قبل از رفتن

 

ماهنامه نسيم گفت وگوي جنجالي با گلشيفته فراهاني انجام داده است .او دربخش‌هايي ازاين گفت وگو گفته:- معتقدم درايران هزاران نفرغير از فوتباليستها وبازيگران نياز مند شنيده شدن حرفهايشان هستند .هيچ كس در خانه شان را زد؟ خبرنگاران ما فقط براي جذب مخاطب به دنبال بازيگران و فو تباليستها مي روند كه اكثرا هم آدمهاي بي سوادي هستند و صحبتهاي آنان هيچ چيزي به داشته هاي مردم اضافه نمي كند من هم يكي از آنها. - براي من تنها معيارسنجش خوب و يا بد بودن كار ،ماندگاري آن در ذهن مردم است. - سينما يك رسالت بزرگ است كه در شرايط كنوني جامعه ما مي تواند موج ايجاد كند.اگر حتي فيلمهاي بدي هم بازي كرده ام حاوي پيامي اجتماعي بوده و تاثير خودرا در جامعه گذاشته است .حداقل به خودم بدهكار نيستم .در بعضي فيلمنامه ها ،همه چيز خوب بود ولي نقش آنقدر جاي كار برايم نداشت.يا تكرار گذشته ها بود يا برعكس نقشهاي فئق العاده اي بود وسط يك فيلمنامه بد. هرگز در يك فيلم صرفا تجازي بازي نمي كنم و نكرده ام. -من فكر مي كنم جاي خودرا در ميان مردم پيدا كرده ام و به اين زودي فراموش نمي شوم .براي رسيدن به اين جايگاه جان كنده ام واز خيلي چيزها گذشتم.من بازيگر سينماي تجاري نيستم ولي الان در ده ها و روستاهاي كشور نيز من را مي شناسند -بهترين فيلم براي من معني ندارد بهترين شدن يعني آخر خط يعني مردن.-فكر مي كنم پر مخاطب ترين روزنامه ها ونشريات ،زرد باشند واين جاي تاسف است.نشريات و روزنامه هايي كه مي توانند كمكي به فرهنگ جامعه باشند يك پس از ديگري عمرشان به سر مي آيد و توقيف مي شوند!-تعدادي از روزنامه هاي جامعه وسلام را نگه داشته ام و وقتي به آنها نگاه مي كنم دقيقا به آن سالها برمي گردم. آرشيوي از كيهان سالهاي اول انقلاب هم دارم.-علي رغم لطفي كه مطبوعات به من داشته اند تا به حال يك نقد حسابي درباره كارنامه كاري ام نخوانده ام.او دراين مصاحبه نظر خودرا درباره آدمهاي مختلف گفته است : -صداي فوق العاده پرستويي هميشه اشكم را در مي آورد.عاشقانه هنرش را دوست دارم . اوشاهد به دنيا آمدن من و بزرگ شدن من بود.اي كاش از آدمها وكارهايي كه اورا از ذات حقيقي اش دور مي كند ،دوري كند. - اصغر فرهادي :فرهادي بازيگري درجه يك است كه كار گردان شدنش بازيگري ناياب رااز سينماي ايران گرفت .فرهادي مرد خانواده دوستي است وبه شدت احساساتي وشكننده. -ترانه عليدوستي :دختر زيباي سينما كه كسي نمي تواند عاشقش باشد.اگر جلوي من را نگيري تا فرداشب ازترانه مي گويم! -لوريس چكناواريان :آدم شوخ طبعي كه شايد به منافع شخصي اش هم فكر مي كند.محمدرضا گلزار :ستاره اي كه سينماي ما به شدت به اواحتياج دارد.دوستي بامعرفت.-بازي مهران مديري در قسمت آخر مرد هزار چهره ،مورا برتن من صاف كرد. من در فيلم هميشه پاي يك زن در ميان است متاسفانه فقط دوسكاننس با ايشان بازي داشتم ولي نهايت لذت را از بازي مقابل او برده ام.هميشه والبته حالا پيش از پيش مهران مديري را تحسين مي كنم. -من هميشه پاي يك زن درميان است را نديدم ولي آن چيزي كه ديدم خوب بود وآبرومند.نقطه قوت فيلم كار گرداني تبريزي است بازيها با وجود رئال نبودن يك دست ودر فضاي فيلم جاافتاده بودند.بازي رئال من وحبيب رضايي در مقابل تيپها دودسته نشده بود.اين يعني قدرت. -نقطه ضعف هميشه پاي يك زن در ميان است ،فيلمنامه آن بود كه كمي پيچيده وآشفته بود و مخاطب را گيج مي كرد. -در فيلم ديوار تمام تلاشمان را كرديم كه فيلم آبرومندو شريفي شودو تاحدي هم موفق شديم .جنس بازي ام در فيلم ديوار چيز متفاوتي با گذشته دارد چون براي اولين بار به بازي با بدنم فكر كردم .كاراكتر ،بيان متفاوت و نوعي تيپ خاص داشت.تيپ سازي در سينما سخت است ولي من سعي كردم تيپي بسازم كه عين زندگي باشد وباور پذير. -من در جشنواره فجر سيمرغ نگرفتم وانگار نخواهم گرفت .به تنها چيزي كه در حال حاضر به آن فكر مي كنم اين است كه گويا سيمرغ نگرفتن بهتر از سيمرغ گرفتن است.

 

گلشیفته فراهانی حاضر به مصاحبه با صدای آمریکا نشد!

یكی از بازیگران زن سینمای ایران به تلاش مجری صدای آمریكا برای كمك در ارائه برداشت های جهت دار پاسخ منفی داد.


گلشیفته فراهانی كه هم اكنون در آمریكا به سر می برد در برنامه ای كه در خصوص اكران فیلم « مجموعه دروغ ها» در صدای آمریكا انجام شد حاضر به مصاحبه با این رسانه آمریكایی نشد.   بنابر،این گزارش در این برنامه ناطقی كارشناس برنامه با اشاره به حركت این بازیگر با بیان اینكه وی اگر با حجاب ظاهر می‌شد، كار دشوارتری انجام می‌داد و بیشتر جلب توجه می‌كرد! اعلام كرد: پیش‌تر در گفتگویی با خانم شیرین عبادی نیز همین مفهوم را از او شنیده است.  «ل.ش» مجری برنامه هم كه سعی داشت جهت گیری برنامه را به سمت خاصی سوق دهد در واكنش به عدم تمایل فراهانی به مصاحبه با صدای آمریكا گفت: گفتگو با صدای آمریكا به مراتب خطرناك‌تر و جسورانه‌تر از حضور بدون حجاب در فرش قرمز نیویورك است!   گفتنی است چندی پیش یكی از رسانه ها با بیان اینكه یك بازیگر زن دیگر در دام مافیای‌هالیوود افتاده است نوشت : زمینه چینی برای ایفای نقش هنرمندان و نویسندگان و روشنفكران ایرانی در پروژه‌های شبیخون فرهنگی به بهانه شهرت، شیوه‌ای است كه از چند سال پیش در دستور كار محافل غربی قرار گرفته و به عنوان مثال از این طریق سعی می شود قبح بدحجابی و بی حجابی شكسته شود. 

گلشیفته فراهانی به نیویورك دیلی نیوز گفته كه دیگر نمی خواهد فرصت را از دست بدهد و هرچند عاشق ایران است اما می‌خواهد در آمریكا بماند.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(شما چه فکر میکنید؟آیا گلشیفته فراهانی راه درستی را انتخاب کرده؟آیا او که دارای کارنامه درخشانی در سینمای ایران است میتواند در  هالیوود هم  موفق شود؟)

(در هر صورت ctt برای این هنرمند محبوب و  دل شکسته(از سینمای ایران)آرزوی موفقیت میکند)

 

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم آبان 1387ساعت 12:47  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

«جيم جارموش» گلشیفته فراهانی را به مدير انتخاب بازيگران «مجموعه دورغ ها» معرفی کرده است

«جيم جارموش» گلشیفته فراهانی را به مدير انتخاب بازيگران «مجموعه دورغ ها» معرفی کرده است  

حضور بازيگران سينماي ايران در فيلم‌‌هاي هاليوودي، در يكي دو سال اخير شكلي متفاوت به خود گرفته است به‌طوري كه اگر در 30‌سال اخير، همكاري كم‌تعداد و گاه و بيگاه بازيگران ايراني در فيلم‌هاي اروپايي و آمريكايي، محدود به بازيگران مهاجر و مقيم در كشورهاي بيگانه بود، امروز با فعاليت «همايون ارشادي» و «گلشيفته فراهاني» در فيلم‌هاي هاليوودي، به نظر مي‌رسد كه در اين عرصه، اتفاقي تازه در حال رخ دادن باشد.
بنابراين گزارش، بعد از انتشار خبر حضور «همايون ارشادي» بازيگر 60 ساله ايراني در فيلم «بادبادك باز» ساخته «مارك فوستر» در پاييز سال گذشته، از ابتداي امسال و در مقطعي كه «گلشيفته فراهاني» بازيگر جوان سينماي ايران در سفر خارج از كشور به سر مي‌برد، اين شايعه به گوش رسيد كه او براي بازي  در فيلم تازه «ريدلي اسكات»‌ با اين فيلم قرارداد بسته است. ابتدا اين خبر به طور غير رسمي از سوي نزديكان وي تأييد شد. اما بعد از چند ماه و با رسيدن زمان اكران اين فيلم و پخش مواد تبليغي آن، اين حضور تازه، روال خبري خود را به صورت رسمي ابتدا در رسانه‌هاي اينترنتي و سپس در مطبوعات طي كرد.
به گفته «مختار شكري‌پور» يكي از دوستان بهمن قبادي، در فيلم «نيوه مانگ» مدير انتخاب بازيگران فيلم جديد «ريدلي اسكات» كه با عنوان «مجموعه دروغ‌ها» ساخته شده با ديدن فيلم سينمايي «نيوه مانگ» اقدام به انتخاب «گلشيفته فراهاني» در اين فيلم كرده است.
وي مي‌گويد: «جيم جارموش» كه «نيوه مانگ» را در جشنواره «سن‌سباستين» ديده بود، در صحبتي كه با مدير انتخاب بازيگران فيلم جديد «ريدلي اسكات» داشته، از توانايي‌ها و بازي خوب «گلشيفته فراهاني» در اين فيلم تمجيد مي‌كند و وي كه در جستجوي بازيگري با ويژگي‌هاي خاص نقش موردنظر فيلم بوده، به استفاده از اين بازيگر جوان ايراني راغب مي‌شود.
«گلشيفته فراهاني» در اين فيلم ايفاگر نقش دوم زن فيلم است.
به گزارش فارس، مي‌توان گفت سينماي غرب، بعد از توجه به فيلم‌ها و فيلمسازان ايراني در سال‌هاي پس از انقلاب، اين بار، استفاده از بازيگران سينماي ايران را در برنامه خود قرار داده‌اند كه شايد توجه به «رضا ناجي»‌ در جشنواره فيلم برلين را هم بتوان در اين راستا مورد ارزيابي قرار داد.

 

ctt


+ نوشته شده در  دوشنبه ششم آبان 1387ساعت 13:39  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

/آمار گيشه پائيز/

آغاز اكران آبان با فروش نيم‌ميلياردي «دعوت»

 

 

فيلم «دعوت» كه پخش آن را نمايشگران برعهده دارد، در 23 روز نمايش، به رقم 523 ميليون تومان رسيده است.
بنا بر اين گزارش، اين فيلم ديروز را با فروش 35 ميليوني پشت سرگذاشت تا كماكان به عنوان پربيننده‌ترين فيلم اكران پائيزي مطرح باشد.
همچنين فيلم «كنعان» ساخته «ماني حقيقي» كه پخش آن را هدايت فيلم بر عهده دارد، با فروش 19 ميليوني ديروز جمع فروش خود را به مرز 280 ميليون تومان رساند.
فيلم «آواز گنجشك‌ها» ساخته «مجيد مجيدي» كه توسط سوره پخش مي‌شود، در روزهاي پنج‌شنبه و جمعه (2و 3 آبان) به ترتيب 6/11 و 100/12 ميليون تومان فروش داشت و فروش كل آن به 700/138 ميليون تومان رسيد.
همچنين فروش فيلم«سه زن» ساخته «منيژه حكمت» در روزهاي پنج‌شنبه و جمعه (2و 3 آبان) به ترتيب 9 و 10 ميليون تومان فروش داشت و فروش كل اين فيلم كه توسط «فيلميران» پخش مي‌شود، به 140 ميليون تومان رسيد.
فيلم «محيا» ساخته «اكبر خواجويي» نيز كه توسط شكوفا فيلم پخش مي‌شود، در پايان هفته نخست اكران خود، بيش از 12 ميليون تومان فروخته است.
فيلم «خواب زمستاني» ساخته «سيامك شايقي» نيز كه توسط باران فيلم در طرح ويژه پخش مي‌شود، اكران عمومي خود را با فروش 700هزارتوماني آغاز كرده است كه به نظر مي‌رسد در ادامه اكران بتواند روزهاي موفق‌تري را سپري كند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آبان 1387ساعت 13:42  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

تارخ: برخورد قهرآميز با ماجراي دستمزد بازيگران قطعا نتيجه نخواهد داد

تارخ:

 برخورد قهرآميز با ماجراي دستمزد بازيگران قطعا نتيجه نخواهد داد .

 

«امين تارخ» عضو و سخنگوي هيأت مديره خانه سينمابا اشاره به اين مطلب اظهار داشت: سفارش من به بازيگران اين است كه امروز برشاخه نشستن و بن بريدن صلاح نيست چرا كه به هرحال سينما يك هنر صنعت و حضور تهيه‌كننده يك اصل است.
وي افزود: همچنين به تهيه‌كنندگان نيز مي‌بايست گفت هر كسي به فراخور خدمتي كه به سينما مي‌كند و نحوه حضورش، طبيعي است كه بايد دستمزد خودش را دريافت كند چراكه من به عنوان يك بازيگر مي‌گويم كه اين مسأله، مسأله عرضه و تقاضا است، يعني يك بازيگر رقمي را مي‌گيرد كه بازيگري ديگر در همان شرايط سني، تقاضاي دريافت آن رقم را نخواهد كرد به دليل اين كه دريافت چنين رقمي را اساسا براي خودش طبيعي و معقول نمي‌بيند.
اين بازيگر سينماي ايران تصريح كرد:اگر شخصي به عنوان يك بازيگر حضورش آنقدر تعيين كننده باشد كه يك فروش ميلياردي را رقم بزند، چه دليلي دارد كه اين بازيگر در فيلمي حق طبيعي خودش را دريافت نكند؟
وي ادامه داد: از طرفي ديگر اين رابطه، رابطه‌اي معنوي و حرفه‌اي است و در نهايت صحبت از ارائه يك محصول و كالاي فرهنگي است ، بنابراين اين كالايي كه در سينما ارائه مي‌شود يك كالاي فرهنگي است كه هركسي به نوبه خودش در آن سهمي دارد و اين موضوع قياس مع‌الفارق است اما مانند اين است كه شما بخواهيد در بهترين منطقه تهران خانه بخريد اما پول خانه‌اي را در بدترين نقطه شهر بپردازيد پس طبيعي است كه هر چيزي ارزش خاص خودش را دارد.
عضو هيأت مديره خانه‌سينما خاطرنشان كرد: از نظر حرفه‌اي و منطقي من قبول دارم كه دستمزدهايي تقاضا مي شود كه همان حكايت بر شاخه نشستن و بن بريدن از آن جلوه مي‌كند، اما روي صحبت من در واقع با هر دو طرف است و فكر مي‌كنم هم بازيگران و هم تهيه كنندگان بايد تلاش كنند كه هم درخت قطع نشود و هم اين كه ميوه‌اي كه از اين درخت حاصل مي‌شود، ميوه‌اي مرغوب باشد.
تارخ ادامه داد: شما شخصي را در نظر بگيريد با يك دستمزد غيرمعقول (خاصه در بازيگري) كار كند و همه از او انتظار دارند كه بهترين كيفيت كاريش را ارائه كند. واقعا زماني كه حضور يك فرد براي فروش يا عدم فروش يك فيلم تعيين كننده باشد، به نظرم مي‌رسد كه اين موضوع طبيعي است كه دستمزدي مطلوب دريافت كند. اگر بخواهيم از نظر عدد و رقمي مثال بزنيم، بازيگري كه حضورش باعث مي‌شود تا فروش فيلمي بيش از 1 ميليارد باشد، طبيعي است كه بايد دستمزدي متناسب با اين فروش دريافت كند و اگر دستمزدي مناسب دريافت نكند، به اعتقاد من ظلم به اين بازيگر است.
وي گفت: من در درجه اول خودم را مثال مي‌زنم. چرا من مثلا تقاضاي دستمزد 80 ميليون توماني نمي‌كنم؟ براي اين كه مي‌دانم حقم نيست، براي اين كه مي‌دانم سهمم نيست. شما در نظر بگيريد كه سينما يك هنر صنعت است و شايد من نوعي، يك بازيگر شايسته‌ باشم اما آيا حضور من براي فروش يك فيلم مؤثرتر است يا هنرپيشه‌اي كه حضورش باعث فروش ميلياردي يك فيلم و در نهايت رونق سينما مي شود؟
اين بازيگر سينماي ايران تصريح كرد: من در نهايت نه اين كه بخواهم موضعي محافظه‌كارانه بگيريم اما فكر مي‌كنم هر دو طرف بايستي تفكرعميق‌تري داشته باشند و يك تصميم گيري عاقلانه‌تر را تدبير كنند كه نه سيخ بسوزد و نه كباب، اما بايد در نظر داشت با توجه به موقعيت بازيگران، چندان شايسته نيست كه ما مبتني بر يك سلسله قوانين نانوشته به‌گونه‌اي عمل كنيم كه نهايتا حقي از كسي تضعيف بشود.
عضو هيأت مديره خانه سينما خاطرنشان كرد: اين موضوع فقط بازيگران را در برنمي‌گيرد و مي‌تواند راجع به تمامي صنوف سينماي صادق باشد اما بايد بپذيريم كه حضور يك بازيگر با بازيگر ديگر، در فروش و يا عدم فروش يك فيلم رابطه مستقيم دارد.
وي افزود: ما وارد مباحث كيفي، حرفه‌اي و معنوي نمي‌شويم و صرفا در مبحث فعلي مقوله صنعت مطرح است و نهايتا، مسأله عرضه و تقاضا مطرح است اما كسي كه حضور او در يك فيلم سينماي تضميني براي فروش بالاي فيلم است، به صورت طبيعي بايد حق طبيعي خود را به لحاظ مالي دريافت كند. اين عرصه را از اين بابت مي‌توان با عرصه فوتبال مقايسه كرد. آيا دستمزدي كه يك آقاي گل دريافت مي‌كند با دستمزد بازيكن فوتبالي كه تنها چند گل زده، قابل قياس است؟
تارخ ادامه داد: چنانچه ما وارد قوانين نوشته شده اي مي رويم و يا نظام‌مند كرد دستمزد بازيگران را مورد هدف قرار مي دهيم مي‌بايست ازطرفي، مبتني بر صداقت و عدالت باشد و از طرف ديگر گوش كردن به حرف طرفين و احترام به اعتقادات آنها و نهايتا دستيابي به يك معيار منصفانه مطرح باشد كه هم تهيه كننده جهت سرمايه گذاري به ادامه كار تشويق شود و هم بازيگر احساس كند در يك فضاي حرفه‌اي برخوردار از امنيت شغلي واقع است.
اين بازيگر سينماي ايران تصريح كرد: همانگونه كه تهيه كننده سرمايه‌گذاري مالي مي‌كند، يك بازيگر هم سرمايه‌گذاري جاني، احساسي، عاطفي، فكري و حرفه‌اي مي‌كند و اينها درمجموع باعث مي‌شود تا يك فكر عميق تري بكنيم و يك تصميم شايسته‌اي بگيريم بلكه اين موضع سرو سامان گيريد.
اين استاد بازيگري در ادامه تأكيد كرد: به اعتقاد من اين موضوع خيلي نمي‌تواند نظام‌مند باشد. من شخصا با نظام‌مند كردن اينگونه مناسبات حرفه‌اي موافق نيستم، چون اصل عرضه و تقاضا مطرح است و معيار ارائه اثر هنري است. شما هر كالايي را كه مثال بزنيد نوع عالي آن وجود دارد، نوع متوسط و نوع نامرغوب آن هم وجود دارد و شما اگر مي‌خواهيد رفاه بيشتري داشته باشيد، قطعا از جنس مرغوب استفاده خواهيد كرد.
وي ادامه داد: شايد خيلي‌ها من را متهم كنند كه مادي فكر مي‌كني اما واقعيت اين است كه وقتي كه حضور شما براي فروش ميلياردي يك فيلم تعيين كننده است، چرا نبايد دستمزد خوبي بگيريد؟
عضو هيأت مديره خانه سينما خاطرنشان كرد: تعداد بازيگراني كه حضور تاثيرگذار و تعيين كننده دارند، زياد نيستند اما اگر كه اين يك تا ده نفر را از سينما حذف كنيم به اين بهانه كه دستمزد نامعقول طلب مي‌كنند، آن وقت چه اتفاقي براي سينما خواهد افتاد؟ بنابراين فكر مي‌كنم بايد در اين خصوص گفت‌وگو و بحث صورت گيرد نه اين كه بخواهيم دنبال حركت‌هاي قهر آميز باشيم.
تارخ تصريح كرد: من قبول دارم كه بايد دستمزد بازيگران نظام‌مند شود اما در اين نظام‌مند كردن دستمزد بازيگر، بايد خود بازيگر هم سهمي داشته باشد. حرف‌هاي او شنيده شود و در يك فضاي سمينارگونه يا در يك همايش در اين خصوص بحث شود چرا كه شايد برخي از بازيگران توانستند تهيه‌كنندگان را قانع كنند كه پرداخت اين دستمزد به نفع سينما است.
اين بازيگر سينماي ايران در خاتمه گفت: پيشنهاد اصلي و اساسي من گفت‌وگو بين هر دو جناح است و در اين صورت است كه اين قضيه نظام‌مند خواهد شد. اگر قرار است دستمزدها نظام‌مند شود بايد در يك گفت وگوي صميمي و دوستانه اين بحث‌ها مطرح شود چرا كه به اعتقاد من، برخورد قهر آميز با بازيگران سينماي ايران قطعا نتيجه نخواهد داد.

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آبان 1387ساعت 13:10  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

اخراجیها دوباره جلوی دوربین رفتند

 

فیلمبرداری فیلم سینمایی " اخراجی ها ۲ " به کارگردانی مسعود ده نمکی از روز

۱۱ مهر ماه و همزمان با پخش آخرین قسمت از نسخه تلویزیونی این اثر به مدیریت

تورج منصوری آغاز شد.

مسعود ده نمکی در مورد گروه تازه بازیگرانی که به پروژه  اخراجی ها ۲ ، پیوستند

گفت: مهران رجبی ، ارژنگ امیرفضلی ، و فخرالدین صدیق شریف ، سه بازیگری

هستند که به تازگی با آنها قرار داد امضاء شده و تا پایان کار ، سه یا چهار بازیگر دیگر

نیز به گروه اضافه خواهد شد.

وی درباره احتمال آماده شدن فیلم تا بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت:

این امر قابل پیش بینی نیست ، مهم این است که " اخراجی ها ۲ " را برای رقابت

نمی سازم. اگر تولید آن به پایان برسد ، فیلم را به جشنواره ارائه می کنم و تلاشی

ویژه برای رسانیدن فیلم به جشنواره نخواهم داشت.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آبان 1387ساعت 12:28  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

با جایگزینی کمیلی به جای فروتن " تردید" دوباره آغاز شد

 

 

فیلمبرداری فیلم سینمایی تردید که از ۱۵ مرداد آغاز شده است ، با تغییر

" محمدرضا فروتن " یکی از سه بازیگر اصلی فیلم و همچنین منتفی شدن

حضور " جمشید هاشم پور " ، با بازی بهرام رادان ، ترانه علیدوستی و حامد کمیلی

همچنان در سینما رکس لاله زار ادامه دارد.

سعید سعیدی تهیه کننده این فیلم در صدد است تولید فیلم تردید را در شرایط خبری

آرامی جلو ببرد تا سرانجام این پروژه را به پایان برساند.این فیلم برای نمایش در

جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر آماده می شود و کارگردان آن واروژ کریم مسیحی است.

فیلمبرداری تردید سال گذشته به دلیل بیماری کارگردانش متوقف شده بود که اینک با

بهبودی وی ، کار مجددا آغاز شد.

مهتاب کرامتی ، داود رشیدی ، جمشید مشایخی ، کاوه کاویان ، رزا آرایش و

انوشیروان ارجمند دیگر نقش آفرینان تردید ، در مقابل دوربین بهرام بدخشانی هستند

 که به مدیر تولیدی مجید دنی در دست ساخت قرار دارد.

 

+ نوشته شده در  شنبه چهارم آبان 1387ساعت 21:24  توسط علی & علیرضا & وحید  | 

مطالب جدیدتر